VIDEO Brankársky zákrok sezóny a potom... Horel ľad, tresty schytalo deväť hráčov naraz

Jevgenij Malkin na začiatku šarvátky s Rossom JohnstonomJevgenij Malkin na začiatku šarvátky s Rossom Johnstonom Zdroj: SITA/AP/Matt Freed

PITTSBURGH - Boje o play-off v NHL vstupujú do kľúčovej fázy a už nie je priestor na žiadne väčšie zaváhania.

Najvyostrenejšia situácia je vo Východnej konferencii, kde síce môže byť šestica tímov v pokoji, ale o zvyšné dve pozície sa uchádza sedem mužstiev - New York Islanders, Pittsburgh Penguins, Washington Capitals, Florida Panthers, Buffalo Sabres, Detroit Red Wings a Ottawa Senators. Preto sa dá očakávať, že najmä vo vzájomných zápasoch nebude núdza o zvýšený tlak a tep všetkých prítomných.

K takému momentu prišlo aj v nočnom zápase v pittsburskej PPG Paints Arene, kde domáci Penguins čelili New Yorku Islanders. Zápas sa skončil lepšie pre mužstvo z najväčšieho mesta USA (4:2), čím prehĺbil krízu a výraznú krivú formu Tučniakov. Emócie vzplanuli pred koncom druhej tretiny po úžasnom zákroku Iľju Sorokina, ktorým zabránil Pittsburghu ísť do vedenia 3:1.

Zdanlivo pritom išlo o pomerne nevinnú situáciu, ktorá však vyvrcholila šarvátkami, strkanicami a dohomady 46 trestnými minútami pre deviatich hráčov. Za domácich si posedeli na trestnej lavici Jake Guentzel, Jevgenij Malkin, Kris Letang, Marcus Pettersson a Jason Zucker, za hostí Scott Mayfield, Ryan Pulock, Matt Martin, Brock Nelson a Ross Johnston.

Viac o téme: Jevgenij Malkin New York Islanders Kris Letang Jason Zucker Pittsburgh Penguins Matt Martin Brock Nelson Marcus Pettersson Jake Guentzel Scott Mayfield Ryan Pulock Ross Johnston
  • Zdroj: Športky