Dvojzápas proti Slovinsku a príprava na kvalifikáciu: Dueňas nominoval osem legionárok

Na snímke tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie Jorge Dueňas počas tréningu Na snímke tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie Jorge Dueňas počas tréningu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Slovenské hádzanárske reprezentantky začnú na budúci týždeň prípravu na druhú fázu kvalifikácie o postup na MS 2023 v Dánsku, Nórsku a Švédsku, v ktorej ich v apríli v dvojzápase play-off čakajú Chorvátky.

Hlavný tréner Jorge Dueňas nominoval na sústredenie 18 hráčok - osem legionárok a desať hráčok z klubov MOL ligy.

Úvodný Zraz je na programe v pondelok 27. februára v Galante. Súčasťou týždňovej prípravy Sloveniek budú dva prípravné zápasy proti Slovinkám. Hrať sa bude v piatok 3. od 18.00 h a v sobotu 4. marca od 16.00 h v šalianskej Mestskej športovej hale. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského zväzu hádzanej.

Do národného tímu sa po prestávke vyplnenej materskými povinnosťami vracia brankárka Alexandra Krebsová, ktorá začiatkom februára získala angažmán v poľskom prvoligovom klube MTS Žory (druhá najvyššia súťaž).

Oproti novembrovým kvalifikačným zápasom proti Lotyšsku bude k dispozícii aj pivotka Nikoleta Trúnková (Kisvárda), krídelníčky Martina Popovcová (Iuventa) a Katarína Pócsíková (Šaľa).

Šancu ako jedna z pivotiek znovu dostane Barbora Königová (Šaľa) a svojimi výkonmi v klubových dresoch michalovskej Iuventy a dunajskostredského HC DAC si nomináciu vyslúžili aj Alena Dvorščáková, resp. Erika Rajnohová.
      
Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie (27. 2. - 4. 3.) a medzištátny dvojzápas proti Slovinsku v Šali (3. a 4. 3. 2023):

brankárky: Viktória Oguntoyová (Dunaújvárosi Kohász KA/Maď.), Alexandra Krebsová (MTS Žory/Poľ.), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)

pivotky: Nikoleta Trúnková (Kisvárdai KC/Maď.), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda), Barbora Königová (HK Slovan Duslo Šaľa)

krídelníčky: Bibiana Štefaniková, Martina Popovcová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Vladimíra Bajčiová (Jomi PDO Salerno ASD/Tal.), Adriána Holejová (OGC Nice Côte d’Azur Handball/Fr.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Barbora Lanczová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Alena Dvorščáková (MŠK Iuventa Michalovce), Erika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda), Olívia Ščípová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Náhradníčky:

brankárka: Bella Oláhová (HC DAC Dunajská Streda)

pivotka: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.)

krídelníčky: Monika Pénzesová (HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojka: Diana Mária Vargová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Viac o téme: Slovensko Jorge Dueňas
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy