Futbalistky Slovana Bratislava to ešte nechcú zabaliť: Toto je náš hlavný cieľ

Hlavný tréner A-tímu žien ŠK Slovan Bratislava Zdenko Iskra počas tlačovej konferencieHlavný tréner A-tímu žien ŠK Slovan Bratislava Zdenko Iskra počas tlačovej konferencie Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Futbalistky Slovana Bratislava idú do jarnej časti slovenskej Demišport ligy s tým najvyšším cieľom. Štrnásťnásobné majsterky prezimovali na druhom mieste, majú istý postup do skupiny o titul a na vedúcu Myjavu strácajú päť bodov.

Slovan bol vlani najlepší tím základnej fázy súťaže. V skupine o titul dvakrát zaváhal proti Žiline, keď si z dvoch vzájomných zápasov odniesol len bod a skončil na druhom mieste za Myjavou.

"Hlavný cieľ je zabojovať o titul a dostať sa do Ligy majstrov. Hráčky chceme pripraviť aj pre reprezentačné výbery," uviedol na utorňajšej tlačovej konferencii tréner Zdenko Iskra.

Hlavný cieľ je zabojovať o titul

"Ja som v Slovane už veľmi dlho a nikdy sme nemali iné ako majstrovské ciele. Bude to ešte náročné, ale veríme si a budeme bojovať do posledného zápasu," povedala kapitánka tímu Dominika Rezeková.

Na snímke autorka animácie Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ženský futbal naberá na popularite

Tím má v nadchádzajúcej polsezóne ambície aj mimo ihriska. Chce zlepšiť podmienky pre hráčky a propagáciu ženskej sekcie klubu. "Ženský futbal naberá na popularite. V ostatných štátoch sa profesionalizuje, no na Slovensku je na amatérskej úrovni. Hráčkam by sme chceli teda poskytnúť aspoň to, čo majú v nižších mužských súťažiach," povedala manažérka Natália Látal Mackovičová.

Za účelom propagácie uviedol ženský tím nové logo či prezývku "Belasé hviezdy". Tie pravdepodobne zabojujú o titul s úradujúcimi majsterkami.

Na snímke zľava kapitánka Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

"Malo by to byť o nás a Myjave, no Trnava i Ružomberok to môžu zdramatizovať," uviedol Iskra pre TASR. Práve s Myjavou vypadlo jeho družstvo v druhom kole Slovenského pohára, ktorý vlani vyhralo. Má tak na programe o dva zápasy menej.

"Redší program by mohol byť výhodou, ale Myjavčanky majú lepšiu regeneráciu. My sa sústredíme na našu prácu, urobíme maximum," dodal kormidelník.

Prestávka nám prospela

Hráčky majú za sebou zimnú prípravu, ktorá družstvu podľa Rezekovej prospela. "Nálada je momentálne veľmi dobrá, prestávka nám prospela a na sústredení sme sa lepšie zohrali. Veľmi dobre spolu vychádzame a všetko je pripravené na sobotňajší zápas," zhodnotila brankárka. Tréner má pred súperom z Liptova rešpekt.

"Nakoľko už mám skúsenosti zo zápasov proti Ružomberku, očakávam dramatický duel plný súbojov. Súper nám nič nedaruje zadarmo. Obávaní sú však asi všetci, nemôžeme si dovoliť strácať body a musíme vyhrať. Myjavu musíme minimálne raz zdolať a raz remizovať," dodal tréner. Sobotňajší zápas je na programe o 11.00 h.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Zdenko Iskra
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy