Ani rýchle dvojgólové vedenie Liverpoolu nestačilo: Real v šlágri predviedol gólovú kanonádu!

Éder Militao a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiÉder Militao a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v úvodnom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov na ihrisku FC Liverpool 5:2. Obhajca titulu a rekordný európsky šampión prehrával v repríze vlaňajšieho finále po úvodnej štvrťhodine 0:2, do prestávky však vyrovnal a po nej sa tromi gólmi postaral o famózny obrat.

Do šlágra na Anfielde medzi dvoma európskymi gigantmi, ktorí majú spoločne na konte dvadsať titulov v najprestížnejšej súťaži (14:6 pre Real), vstúpili domáci raketovo. Už v 4. minúte našiel Salah v šestnástke Nuneza a ten šikovným tečom prekonal Courtoisa.

O desať minút neskôr brankár Realu nespracoval ideálne prihrávku od Valverdeho, lopta mu odskočila rovno pred dobiedzajúceho Salaha a egyptský útočník ju poslal do opustenej brány.

Real sa však z dvojitého úderu dokázal rýchlo spamätať, v 21. minúte znížil krížnou strelou Vinicius Junior. Hosťom sa následne zranil Alaba a musel opustiť ihrisko. Napriek tomu "biely balet" ešte do prestávky vyrovnal po ďalšom presnom zásahu Viniciusa Juniora. Domáci museli stráviť trpkú pilulku v podobe straty dvojgólového náskoku, to však zďaleka nebolo všetko.

Prekonaný brankár Alisson Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

V 47. minúte Modrič naservíroval loptu Militaovi a ten ju prudkou hlavičkou poslal za Alissona - 2:3. V 55. minúte už bolo 2:4, keď Benzemov pokus tečoval Gomez a pomýlil vlastného brankára. V 67. minúte francúzsky útočník zvýšil už na hrozivých 2:5 z pohľadu Liverpoolu. Hostia si náskok ustrážili a výrazne sa priblížili k postupu do štvrťfinále.

Karim Benzema a jeho Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

FC Liverpool - Real Madrid 2:5 (2:2)
Góly: 4. Nunez, 14. Salah - 21. a 36. Vinicius Junior, 55. a 67. Benzema, 47. Militao. ŽK: Elliott - Vinicius Junior, rozhodoval: Kovács (Rum.)

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez (73. Matip), van Dijk, Robertson - Henderson (73. Milner), Fabinho, Bajčetič (85. Elliott) - Salah, Gakpo (64. Firmino), Nunez (64. Jota)

Real: Courtois - Carvajal, Militao, Rüdiger, Alaba (27. Fernandez) - Valverde, Camavinga, Modrič (87. Kroos) - Rodrygo (81. Ceballos), Benzema (87. Asensio), Vinicius Junior

Viac o téme: Karim Benzema Liverpool FC Real Madrid CF