Ani zahodená penalta ich nemrzela: Neapol s Lobotkom dobyl nemecký Frankfurt

Victor Osimhen a Khvicha Kvaratskhelia oslavujú gól NeapoluVictor Osimhen a Khvicha Kvaratskhelia oslavujú gól Neapolu Zdroj: SITA/AP/Michael Probst

FRANKFURT - SSC Neapol v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazil v druhom utorňajšom dueli na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 2:0.

Suverénny líder talianskej Serie A z Neapola sa na trávniku víťaza Európskej ligy mohol ujať vedenia v 35. minúte, ale Lozano strelou z prvej trafil iba do žrde. Už o niekoľko desiatok sekúnd dostali hostia možnosť zahrávať jedenástku po faule na Osimhena, Trapp však vystihol smer Kvaraccheliovej strely a vyrazil loptu na roh.

Khvicha Kvaratskhelia a zasahujúci Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Michael Probst

V 40. minúte však nemal nárok na pokus Osimhena, ktorého našiel pred opustenou bránkou Lozano. Akciu začal Lobotka vyhratým súbojom na vlastnej polovici a rýchlym pasom na Lozana.

Victor Osimhen dáva gól Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Michael Probst

Neapol pokračoval v kvalitnom výkone aj po prestávke. Kvaracchelia sa v 57. minúte rútil sám na Trappa, ale neprekonal ho. O chvíľu videl červenú kartu domáci útočník Kolo Muani za pristúpenie nohy Anguissu.

Randal Kolo Muani inkasuje Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Michael Probst

Hostia presilovku využili, v 65. minúte zvýšil na 0:2 Di Lorenzo. Frankfurt sa po zmene strán nedostal k ohrozeniu bránky súpera a do Talianska pôjde s dvojgólovým mankom. Odveta je na programe v stredu 15. marca.

Eintracht Frankfurt - SSC Neapol 0:2 (0:1)
Góly: 40. Osimhen, 65. Di Lorenzo. ŽK: Götze - Kim, Elmas, ČK: 58. Kolo Muani (Frankfurt), rozhodoval: Dias (Port.)

Frankfurt: Trapp - Tuta, Jakič, Ndicka - Buta (69. Knauff), Kamada, Sow, Max (90.+2 Lenz) - Lindström (69. Borre), Kolo Muani, Götze (81. Alidou)

Neapol: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Olivera - Anguissa (80. Ndombele), Lobotka, Zielinski - Lozano (80. Elmas), Osimhen (84. Simeone), Kvaracchelia (84. Politano)

Viac o téme: Stanislav Lobotka Eintracht Frankfurt SSC Napoli