Škoda prvého polčasu, Tatran bojoval do konca: Patrí nám česť, sme už fyzicky vyčerpaní

Lavička Tatrana PrešovLavička Tatrana Prešov Zdroj: TASR/František Iván

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov stratili šancu na postup do vyraďovacej fázy Európskej ligy. S nemeckým Frisch Auf Göppingen prehrali v utorok v zápase A-skupiny tesne 26:28.

Vo svojom záverečnom stretnutí na palubovke švajčiarskeho Kadettenu Schaffhausen zabojujú v utorok na diaľku o 5. miesto s maďarským tímom Veszprémi KKFT.

Zo šesťčlennej skupiny si miestenku v šestnásťfinále vybojovali najlepší štyria. Slovenský zástupca získal doposiaľ štyri body za víťazstvo nad spomínaným KKFT a o dva body obral prekvapivo aj francúzsky Montpellier (35:27). Ten má istý postup a o triumf v skupine zabojuje práve s Göppingenom.

"Myslím, že nám trošku chýbala energia, aby sme tento zápas ešte viac zdramatizovali. Súper bol veľmi kvalitný, stále si držal náskok štyroch – piatich gólov a kadečo skúšal. Škoda druhého polčasu, pretože tam sme sa dostávali do vyložených šancí z protiútokov.

Súperov brankár Göppingen skutočne podržal, nevedeli sme sa presadiť spoza deviatky ani z pivota. Som rád, že sme bojovali až do konca," zhodnotil utorňajší výkon tréner Marek Gernát pre oficiálnu webstránku klubu.

Hádzanári Prešova Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/František Iván

Göppingen zabojuje o najlepšiu východiskovú pozíciu zo skupinovej fázy v utorok a bude mať výhodu domáceho prostredia. Deväťnásobnému nemeckému majstrovi sa paradoxne v domácej súťaži príliš nedarí - momentálne figuruje na štrnástej priečke a z uplynulých desiatich ligových duelov vyhral len dva.

Konečný výsledok nie je zlý

Opačne je na tom pôvodne favorizovaná Benfica Lisabon. V portugalskej Andebol 1 je tretia, no v EL jej k postupu pomohol na východe Slovenska práve Göppingen.

"Škoda prvého polčasu, Marcos chytal dobre a držal nás. Mohli sme lepšie zahrať v útoku a možno by to nebolo o tri góly, ale vyrovnanejšie. V útoku sme sa trošku trápili. Oni sú na tom dobre fyzicky a myslím, že na takýto zápas sme dali málo gólov.

Vyplýva to tiež z toho, že máme veľmi veľa zápasov a sme už fyzicky vyčerpaní. Ale myslím si, že konečný výsledok nie je zlý a patrí nám česť za to, že sme bojovali do konca," uviedol hráč domácich Lukáš Urban.

Jeho tím má túto sezónu povinnosti nielen na európskej a domácej scéne, ale pôsobí aj v českej najvyššej súťaži. Tam mu patrí v tabuľke piate miesto a je blízko k postupu do play off. Na domácej scéne sú Prešovčania druhí, na stopercentnú Považskú Bystricu strácajú dva body. Najbližší duel ich čaká v stredu proti českej TJ Cement Hranice.

Viac o téme: Tatran Prešov Lukáš Urban Frisch Auf Göppingen Marek Gernát