Také novinky o Neymarovi nechceli počuť: Zasa ten naničhodný členok, deprimujúce správy pre PSG

NeymarNeymar Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

PARÍŽ - Brazílsky futbalista Neymar má pretrhnuté väzy v oblasti členka. Najnovšie výsledky vyšetrení naznačili jeho absenciu v odvetnom zápase osemfinále Ligy majstrov, v ktorom jeho Paríž Saint-Germain zabojuje o postup proti Bayernu Mníchov.

Neymar utrpel zranenie v 51. minúte nedeľňajšieho ligového zápasu za stavu 2:1 s LOSC Lille (4:3). Prišiel k nemu v súboji s Benjaminom Andrem, ktorý ho fauloval. V prvom polčase sa podieľal na oboch góloch, keď najprv asistoval pri presnom zásahu Kyliana Mbappeho a ďalší sám strelil.

Útočníka opakovane trápia problémy s členkom. Zranil sa aj na minuloročných MS v Katare v úvodnom stretnutí so Srbskom (2:0). Následne sa vrátil do zostavy "kanárikov" až v osemfinálovom stretnutí s Kórejskou republikou (4:1).

PSG pôvodne informovalo, že Neymar neutrpel zlomeninu, ale podvrtnutie. Utorkové vyšetrenia však odhalili vážnejšie zranenie a 31-ročný útočník sa dozvie dobu rekonvalescencie budúci týždeň.

Štandardný čas je v prípade takéhoto zranenia šesť až osem týždňov a jeho tím privíta Bayern už 8. marca. Zo zápasu v Parku Princov má PSG jednogólové manko a súper bude v domácej Allianz Arene bez obrancu Benjamina Pavarda. Ten dostal v nadstavenom čase prvého zápasu červenú kartu. Informácie priniesla DPA.

Viac o téme: Neymar Paríž Saint-Germain