VIDEO Výbuch zlosti v Česku! Hokejový reprezentant podporil ruskú armádu a hral vo vojenskom drese

Kapitán Petrohradu Dmitrij Jaškin
Kapitán Petrohradu Dmitrij Jaškin Zdroj: Profimedia

PETROHRAD - Hokejisti Petrohradu odohrali svoj posledný zápas základnej časti KHL v zelených dresoch, ktoré sa tradične obliekajú na oslavu dňa obrancov vlasti, a zablahoželali v špeciálnom videu ruským vojakom.

S odkazom armáde, ktorá už rok vedie vojnu na Ukrajine, vo videu vystupoval aj český útočník Dmitrij Jaškin.

"Všetko najlepšie k sviatku obrancov vlasti," povedal Jaškin v nahrávke, ktorá okamžite vyvolala vlnu znechutenia na českých sociálnych sieťach. Podľa prezidenta zväzu Aloisa Hadamczika už nemôže Česko reprezentovať.

"Ak má svedomie také veci robiť, je to jeho vec. Nie naša. Je svojprávny človek a my za jeho činy nezodpovedáme. My môžeme len rozhodnúť, že taký človek nemôže momentálne reprezentovať našu krajinu," povedal Hadamczik pre Sport.cz.

Rovnaký postoj dnes zopakoval. "Ak sa pre taký čin rozhodol, je to jeho vec. Český hokej za to ale nemôže. Má aj ruské občianstvo a rozhodol sa za svoju osobu. Každý jedinec si zodpovedá za svoje činy sám," povedal Hadamczik.

"Jaškin je určite dobrý hráč, ale nie je to hráč, aby sme si ním kazili morálku tímu. Máme oveľa viac a lepších hokejistov, ako je on. Na jednom hráčovi to nestojí," doplnil.

Dvadsaťdeväťročný Jaškin sa narodil v Omsku, má ruských predkov aj priateľku. "Morálka je viac ako šport a musíme si ju zachovať. Ako Česko podporujeme demokraciu a chceme koniec vojny na Ukrajine. Sme jednotní s našou vládou a nebudeme akceptovať, že by naši hráči pôsobiaci v KHL mohli reprezentovať," zopakoval šéf zväzu.

Jaškin hral 39 zápasov za národný tím a štartoval na dvoch majstrovstvách sveta. Jeho budúcnosť v reprezentácii je napriek tomu neistá. Odkedy sa po invázii do Ukrajiny vrátil do KHL, podľa vyhlásenia prezidenta zväzu Aloisa Hadamczika by nemal dostávať pozvánky na reprezentačné akcie. 

Kapitán Petrohradu Jaškin dnes odohral 200. zápas v KHL a svojmu tímu, ktorý dominoval v základnej časti, pomohol k víťazstvu 6:5 v predĺžení dvoma gólmi a asistenciou. 

Viac o téme: SKA Petrohrad Dmitrij Jaskin
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Хоккейный клуб СКА
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy