Juventus a Sevilla potvrdili rolu favoritov, Leverkusen vyradil Monako po penaltovej dráme

Hráč Angel Di Maria z Juventusu Turín (vpravo) sa teší z gólu v odvetnom zápase play offHráč Angel Di Maria z Juventusu Turín (vpravo) sa teší z gólu v odvetnom zápase play off Zdroj: TASR/AP/Mathieu Pattier

NANTES - Juventus Turín sa po domácej remíze 1:1 s FC Nantes predviedol vo Francúzsku v lepšom svetle a vyhral jednoznačne 3:0. K postupu ho už v úvodnej 20-minútovke nasmeroval argentínsky krídelník Angel Di Maria, ktorý poslal hostí do dvojgólového vedenia.

Nantes navyše prišlo o vylúčeného stopéra Nicolasa Palloisa a po zmene strán inkasovalo ešte raz. Najlepší hráč zápasu Di Maria skompletizoval hetrik.

AS Rím si priviezol do domácej odvety manko 0:1 zo Salzburgu, no ešte do polčasu sa dostal vďaka dvom gólom do postupovej pozície, ktorú si do konca stretnutia udržal.

Postúpil aj rekordný šesťnásobný víťaz súťaže FC Sevilla. Andalúzania si vydláždili cestu domácim triumfom 3:0 nad PSV Eindhoven, v odvete na pôde holandského súpera im tak neublížila ani prehra 0:2.

Brankár Marko Dmitrovič zo Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Peter Dejong

V závere stretnutia vbehol na ihrisko fanúšik domáceho PSV, ktorý udrel brankára Sevilly Marka Dmitroviča päsťou do tváre a zvalil ho na zem. Srbský brankár vyviazol z incidentu bez zranení a zápas sa napokon dohral po tom, ako výtržníka vyviedli z ihriska.

Sporting uštedril súperovi poriadnu nádielku

Duel medzi dánskym Midtjyllandom a Sportingom Lisabon viedol slovenský rozhodca Ivan Kružliak, ktorý v 38. minúte vylúčil domáceho Paulinha. Dánsky tím v tom čase prehrával 0:1. Sporting po domácej remíze 1:1 vyhral u súpera presvedčivo 4:0 a postúpil medzi 16 najlepších tímov súťaže.

Hráč Sportingu Lisabon Sebastian Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Bo Amstrup/Ritzau Scanpix via AP

Bayer Leverkusen prešiel do osemfinále cez rozstrel z 11 m po tom, ako s Monacom doma prehral 2:3, ale na pôde súpera vyhral rovnakým rozdielom. V jedenástkovej lotérii boli úspešnejší aj hráči Šachtaru Doneck, ktorí vyradili Stade Rennes.

Žreb osemfinále EL sa uskutoční v piatok o 12.00 h v Nyone. Prvé zápasy tejto fázy sú na programe 9. marca, odvety o týždeň neskôr.

Futbalisti Leverkusenu sa tešia Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

odvety play off o osemfinále EL:
FC Midtjylland - Sporting Lisabon 0:4 (0:1)
Góly: 50. a 77. Goncalves, 21. Coates, 85. Gartenmann (vlastný). Rozhodoval: Ivan KRUŽLIAK (SR)
/prvý zápas 1:1, postúpil Sporting Lisabon/

FC Nantes - Juventus Turín 0:3 (0:2)
Góly: 5., 20. a 78. Di Maria (druhý z 11 m), ČK: 18. Pallois (Nantes)

Union Berlín - Ajax Amsterdam 3:1 (2:0)
Góly: 20. Knoche (z 11 m), 44. Juranovič, 50. Doekhi - 47. Kudus, ČK: 90.+7 Alvarez (Ajax)
/prvý zápas 0:0, postúpil Union Berlín/

Stade Rennes - Šachtar Doneck 2:1 pp (1:0, 0:0), 4:5 v rozstrele z 11 m
Góly: 52. Toko Ekambi, 106. Salah - 119. Belocian (vlastný)
/prvý zápas 1:2, postúpil Šachtar Doneck/

Viac o téme: FC Midtjylland Juventus Turín Sporting Lisabon FC Nantes