Napínavý večer na Old Trafford patril domácim, Barcelona sa rozlúčila s Európskou ligou

Hráči United oslavujú gólHráči United oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United sa prebojovali do osemfinále Európskej ligy. V šlágri play off o účasť v tejto fáze súťaže vyradili FC Barcelona, keď po minulotýždňovej remíze 2:2 na Camp Nou dokázali otočiť skóre vo štvrtkovej domácej odvete a zvíťazili 2:1.

Barcelona sa na Old Trafford ujala vedenia v 18. minúte, keď Robert Lewandowski premenil jedenástku po faule Bruna Fernandesa. Domáci sa snažili o odpoveď, ale v prvom polčase narážali na dobre sformovanú obranu súpera.

Hráč Robert Lewandowski (vpravo) Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

Hostia mohli krátko pred odchodom do šatní zdvojnásobiť náskok po strele Kessieho, ktorú zblokoval Casemiro. United sa podarilo vyrovnať krátko po zmene strán. Fernandes prihral pred šestnástku Fredovi, ten si do nej naviedol loptu a poslal ju presne k žrdi - 1:1.

Po hodine hry mal gól na hlave hosťujúci Kounde, de Gea predviedol bravúrny zákrok a vyškriabal loptu na roh. Napokon zahrmelo na opačnej strane po akcii Fernandesa.

Dve strely ešte dokázali hosťujúci hráči zblokovať, ale technický pokus Anthonyho už skončil v sieti - 2:1. V závere mohol poslať duel do predĺženia Lewandowski, ale Varane pred bránkovou čiarou odkopol loptu do bezpečia.

Manchester United - FC Barcelona 2:1 (0:1)
Góly: 47. Fred, 73. Anthony - 18. Lewandowski (z 11 m)
/prvý zápas 2:2, postúpil Manchester United/

Viac o téme: Manchester United FC Barcelona