VIDEO Parádny gól a ešte krajšia asistencia: Tomáš Tatar ukázal, že to stále vie

Tomáš Tatar (New Jersey) oslavuje gól v sieti Los AngelesTomáš Tatar (New Jersey) oslavuje gól v sieti Los Angeles Zdroj: Profimedia

NEWARK - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar zaznamenal gól a asistenciu a stal sa druhou hviezdou zápasu pri víťazstve New Jersey nad Los Angeles 4:3 po predĺžení. Do štatistík sa zapísali aj obrancovia Martin Fehérváry a Erik Černák, v bránke NY Rangers nastúpil Jaroslav Halák.

O triumfe Devils rozhodol v 3. minúte predĺženia Dawson Mercer. New Jersey uspelo v treťom z uplynulých štyroch stretnutí a je na 3. mieste vo Východnej konferencii.

Tatar zavelil k obratu, keď v 37. minúte znížil na 1:2. Mercer vybojoval puk za bránkou, zmocnil sa ho Tatar a bekhendom ponad rameno Phoenixa Copleyho strelil svoj 13. gól v sezóne.

V 43. minúte vyšla spolupráca slovenského veterána a nováčika v NHL znova, tentokrát v opačnom garde a Mercer po peknej Tatarovej prihrávke vyrovnal na 2:2. Kings sa dostali ešte raz do vedenia zásluhou Seana Durziho, ale 39 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal Nico Hischier a v nadstavenom čase rozhodol Mercer.

"Zápas sme si užili. Stále sme išli naplno, nevzdávali sme sa a napokon to vyšlo," povedal Mercer pre nhl.com. Tatar nastúpil v prvom útoku s Hischierom a Mercerom, na ľade bol 19:27 minúty, zaznamenal aj dva plusové body a dve strely. V tejto sezóne zaznamenal svoj šiesty dvojbodový zápas, v 58 dueloch má bilanciu 13+20.

Tomáš Tatar (New Jersey) Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

"Vo formácii s Mercerom sa mi hralo výborne, je mladý, dravý a darí sa mu. Snažil som sa čo najviac pomôcť tímu a som rád, že to vyšlo. Ukázali sme, že máme charakter. Aj keď sme dostali gól na 2:3, dokázali sme ešte vyrovnať a napokon vyhrať. V prvej tretine sme dostali dva lacné góly, to by sa nemalo stávať," povedal Tatar pre web “diablov.” Devils zaznamenali 21. víťazstvo v zápase, v ktorom prehrávali, čo je najlepšia bilancia v NHL.

Černák asistoval, ale Tampa prehrala

V zápase bohatom na góly vyhralo Buffalo na ľade Tampy Bay 6:5 po predĺžení, keď v oslabení rozhodol o triumfe Sabres svojim prvým gólom v sezóne Iľja Ľubuškin. Ruský obranca vypichol puk Stevenovi Stamkosovi a po sóle prekonal Andreja Vasilevského strelou na bližšiu žrď.

"Využil som priestor, ktorý sa mi naskytol. Som rád, že som pomohol tímu, je to dôležitejšie ako ja. Bojujeme o play off a potrebujeme každý bod," povedal “sviatočný strelec” Ľubuškin, ktorý v 253 dueloch v NHL strelil štyri góly.

Útočník Buffala Tage Thompson Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Jason Behnken

Lightning prehrávali v tretej tretine 3:5, ale dostali duel aspoň do predĺženia. V 49. minúte sa na ofenzívny výlet vybral Černák, po šikovnej kľučke nahodil bekhendom puk pred bránku a Anthony Cirelli znížil na 4:5. Pre Černáka to bola 10. asistencia v tomto ročníku. V drese Buffala sa štvrtým hetrikom v sezóne blysol Tage Thompson, ktorý je s 39 gólmi tretí najlepší strelec NHL.

Fehérváry bodoval pri ďalej prehre Capitals

Martin Fehérváry bol pri nezdare Washingtonu s Anaheimom 2:4 a pripísal si taktiež asistenciu. Slovenský obranca v polovici druhej tretiny naštartoval krásnu akciu, po ktorej Nick Jensen dostal Capitals do vedenia 2:1. V ďalšom priebehu však už skórovali len hostia.

Capitals nepomohol ani návrat Alexandra Ovečkina a prehrali šiesty duel v sérii. Anaheim naopak šnúru šiestich prehier ukončil. "Každým striedaním som sa cítil lepšie. Som rád, že som späť s tímom," povedal Ovečkin, ktorý pre úmrtie otca vynechal štyri zápasy. Kapitán Capitals zaznamenal päť striel a dve mínusové body.

“Káčerom” výrazne pomohol k víťazstvu brankár John Gibson, ktoru kryl 41 striel. Fehérváry bol na ľade 20 minút a 39 sekúnd, okrem siedmej asistencie v sezóne zaznamenal aj mínusový bod a dve strely.

Halák nezastavil rozbehnutý Detroit

V bránke New Yorku Rangers sa predstavil Jaroslav Halák, no jeho tím prehral v Detroite 1:4. Rangers zaznamenali tretiu prehru za sebou po tom, ako mali sedemzápasovú víťaznú sériu.

Gólom a dvoma asistenciami prispel k siedmemu víťazstvu Red Wings v posledných ôsmich zápasov Andrew Copp. "Myslím, že sme našli recept na úspech. Hrali sme výborne v defenzíve, darilo sa nám v špeciálnych situáciách a vynikajúco chytal Ville Husso," povedal Copp.

Jaroslav Halák zasahuje pri Galéria fotiek (6) Zdroj: Profmedia

Halák zaznamenal 19 zákrokov, jediný gól “jazdcov” strelil Vincent Trocheck. Rangers nebodovali na ľade súperov prvýkrát po desiatich zápasoch a jeden duel ich delil od vyrovnania svojho rekordu zo sezóny 1939-40.

McDavid režíroval debakel Pittsburghu

Edmonton vyhral v Pittsburghu vysoko 7:2, štyrmi bodmi sa zaskvel líder produktivity súťaže Connor McDavid. Kapitán “olejárov” strelil dva góly (druhý z trestného strieľania) a pridal dve asistencie. V 59 zápasoch nazbieral 109 bodov za 46 gólov (kariérne maximum) a 63 asistencií. V šiestom zápase za sebou skóroval Leon Draisaitl a pridal aj asistenciu.

Oba góly Penguins strelil obranca Kris Letang, dve tretiny chytal Tristan Jarry, ktorého na záverečných dvadsať minút vystriedal Casey DeSmith. Oilers prestrieľali domácich 44:24, 14:3 v prvej tretine. “Je to frustrujúce. Vôbec nehráme tak ako chceme," povedal Letang.

McDavid zaznamenal deviaty zápas v sezóne s minimálne štyrmi bodmi. Naposledy sa to v NHL podarilo v sezóne 1995-96 Mariovi Lemieuxovi (16 zápasov), Jaromírovi Jágrovi (9) a Petrovi Forsbergovi (9).

Líder z Bostonu nezaváhal ani v Seattli

Piate víťazstvo za sebou zaznamenal najlepší tím NHL Boston. O triumfe 6:5 v Seattli rozhodol 98 sekúnd pred koncom Jake DeBrusk. Domáci Kraken viedli 5:4 po góle Jadena Schwartza v čase 55:30, ale o 29 sekúnd neskôr vyrovnal Brandon Carlo.

Gólová radosť hráčov Bostonu Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/John Froschauer

Bruins úspešne odštartovali štvorzápasový trip, svoj 42. gól v sezóne strelil po fantastickej individuálnej akcii David Pastrňák.

NHL - výsledky:

Columbus Blue Jackets - Minnesota Wild 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Góly: 4. Duhaime (Gaudreau), 9. Kaprizov (Middleton, Hartman). Brankári: Korpisalo - Fleury, strely na bránku: 30:25.

New Jersey Devils - Los Angeles Kings 4:3 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 37. TATAR (Mercer), 43. Mercer (TATAR, Bahl), 60. Hischier (Hughes, Hamilton), 63. Mercer (Hamilton, Vaněček) - 8. Kopitar (Durzi, Kempe), 12. Arvidsson (Fiala, Anderson), 56. Durzi (Kopitar, Fiala). Brankári: Vaněček - Copley, strely na bránku: 32:22.

Pittsburgh Penguins - Edmonton Oilers 2:7 (1:2, 0:4, 1:1)
Góly: 2. Letang (Rust, Malkin), 59. Letang (Crosby, Malkin) - 14. McDavid (Barrie, Nugent-Hopkins), 18. Draisaitl (Barrie, McDavid), 27. Yamamoto (Hyman, Nurse), 28. Shore (Puljujärvi), 36. Foegele (Draisaitl, Kulak), 39. Nugent-Hopkins (McDavid), 57. McDavid z tr. str.. Brankári: Jarry (41. DeSmith) - Skinner, strely na bránku: 24:44.

Tampa Bay Lightning - Buffalo Sabres 5:6 pp (1:1, 1:3, 3:1 - 0:1)
Góly: 3. Stamkos (Point, Kučerov), 33. Hedman (Maroon, Paul), 46. Point (Hedman, Hagel), 49. Cirelli (ČERNÁK, Point), 55. Colton (Stamkos, Point) - 12. Girgensons (Dahlin, Jost), 30. Thompson (Skinner, Dahlin), 33. Thompson (Skinner), 34. Quinn (Krebs, Mittelstadt), 47. Thompson, 62. Ľubuškin. Brankári: Vasilevskij - Comrie, strely na bránku: 41:23.

Washington Capitals - Anaheim Ducks 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly: 12. Oshie (Gustafsson, Bäckström), 30. Jensen (Dowd, FEHÉRVÁRY) - 28. Lundeström (Fowler), 30. Terry (Kulikov, Fowler), 43. Silfverberg (Comtois, White), 59. Grant (Shattenkirk). Brankári: Lindgren - Gibson, strely na bránku: 43:21.

Detroit Red Wings – New York Rangers 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 16. Copp (Rasmussen, Perron), 29. Zadina (Larkin), 39. Rasmussen (Perron, Copp), 45. Hronek (Copp, Kubalík) - 27. Trocheck. Brankári: Husso - HALÁK, strely na bránku: 23:31.

St. Louis Blues - Vancouver Canucks 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 16. Toropčenko (Bučnevič), 27. Tucker (Bortuzzo, Barbašov) - 50. Miller (Pettersson), 60. Kuzmenko (Pettersson, Miller), 65. Pettersson (Beauvillier, Bear). Brankári: Binnington - Silovs, strely na bránku: 22:41.

Vegas Golden Knights - Calgary Flames 4:3 pp (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Góly: 35. Eichel (Theodore, Amadio), 46. Whitecloud (Smith), 53. Carrier (Martinez, Stephenson), 61. Pietrangelo (Marchessault, Eichel) - 14. Pelletier (Backlund, Hanifin), 22. Huberdeau (Pelletier, Kadri), 37. Backlund (Coleman, Weegar). Brankári: Brossoit - Vladař, strely na bránku: 29:28.

Seattle Kraken - Boston Bruins 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
Góly: 1. Beniers (McCann, Dunn), 22. Dunn (Wennberg), 30. Oleksiak (Geekie, Froden), 39. Gourde (Beniers, Eberle), 56. Schwartz (Bogen, Oleksiak) - 12. Krejčí (Zacha, Pastrňák), 23. Pastrňák (Krejčí, Lindholm), 29. Marchand (Bergeron, McAvoy), 38. Bergeron (Marchand), 57. Carlo (Lindholm, Coyle), 59. DeBrusk (McAvoy). Brankári: Grubauer - Swayman, strely na bránku: 41:33.

San Jose Sharks - Nashville Predators 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
Góly: 29. Sturm (Lorentz), 41. Kaut (Hertl, Eyssimont) - 7. Niederreiter (Granlund, Duchene), 22. Granlund (Tomasino), 34. Granlund (Tomasino, Glass), 40. Trenin (Smith), 51. Niederreiter (Duchene, Novak), 54. Novak (Duchene, Josi). Brankári: Reimer - Saros, strely na bránku: 24:31.

Viac o téme: Washington Capitals Jaroslav Halák New York Rangers Tomáš Tatar Tampa Bay Lightning New Jersey Devils Erik Černák Martin Fehérváry