VIDEO Noc plná trilerov a napätia: Dva zápasy rozlúsklo predĺženie, sezónne minimum LeBrona Jamesa

Nikola JokičNikola Jokič Zdroj: SITA/AP/Ron Schwane

INDIANA - Basketbalisti Bostonu si po pauze na Zápas hviezd zapísali víťazstvo na ihrisku Indiany 142:138 po predĺžení a uhájili prvé miesto v NBA pred Denverom.

Nuggets taktiež vyhrali 115:109 nad Clevelandom a z prvého miesta Západnej konferencie strácajú na Boston jednu výhru. Už pätnástu porážku za sebou utrpelo San Antonio, ktoré v texaskom derby podľahlo Dallasu 116:142.

Boston viedol v polčase o 10 bodov, ale Indiane sa podarila streľba z diaľky. Trafila celkovo 22 trojok, z toho osem dal pivot Myles Turner, ktorý si 40 bodmi vyrovnal osobný rekord. Do koncovky sa išlo za vyrovnaného stavu a v poslednej minúte a pol už nikto neskóroval. Predĺženie rozhodol v závere Jayson Tatum, ktorý nazbieral celkovo 31 bodov, 12 doskokov a sedem asistencií.

"Bol to skvelý zápas. Čím viac nás teraz súperi takto preveria, tým nám to dlhodobo pomôže," povedal Tatum. "Nemohli sme si želať lepší súboj. S najlepším tímom súťaže sme zviedli vyrovnanú bitku, došli sme až do predĺženia. Potom to síce nevyšlo, ale urobili sme krok správnym smerom," komentoval zápas Turner.

Kariérne maximum Mylesa Turnera

Denver ešte päť minút pred koncom zápasu v Clevelande prehrával, ale potom zápas rozhodla dvojica Nikola Jokič a Michael Porter Jr., ktorá obstarala 15 z posledných 16 bodov Nuggets. Jokič si pripísal už 22. triple double v sezóne za 24 bodov, 18 doskokov a 13 asistencií. Porter mal 25 bodov.

"Odviedli sme na Jokičovi dobrú prácu. Mal som pocit, že ho naši pivoti bránili naozaj dobre, kým som sa potom pozrel do štatistík. Na konci to potom Jokič rozhodol," povedala hviezda Clevelandu Donovan Mitchell.

V predĺžení uspel aj Utah, ktorý zásluhou Lauriho Markkanena udolal Oklahomu City 120:119. Fínsky reprezentant nastrieľal 43 bodov vrátane rozhodujúcich troch trestných hodov päť sekúnd pred koncom predĺženia.

Duel Markkanen vs. Gilgeous-Alexander (43 vs 39 bodov):

Thunder pritom od polčasu neprehrávali. V koncovke zachránil Utah od porážky Walker Kessler, ktorý najprv päť sekúnd pred koncom vyrovnal a potom svojím siedmym blokom v zápase zariadil predĺženie.

V jeho závere pri vedení Oklahomy City sa snažil skóre otočiť Markkanen, ale pri trojke ho fauloval Luguentz Dort a fínsky hráč všetky trestné hody premenil. Thunder tak nestačilo ani 39 bodov Shaia Gilgeousa-Alexandera.

Šialený záver medzi Utahom a Oklahomou:

Nové hviezdne duo Dallasu Luka Dončič a Kyrie Irving slávilo prvú spoločnú výhru, keď Mavericks jasne ovládli texaské derby proti trápiacim sa Spurs. Dončič sa na víťazstve podieľal 28 bodmi, Irving pridal 23 bodov Tim Hardaway zaznamenal 22 bodov. "Ľudia stále hovoria o tom, že Luka a Kyrie potrebujú loptu. Oni ale zároveň vedia, ako správne využiť svojich spoluhráčov. A to dnes presne ukázali," uviedol tréner Dallasu Jason Kidd.

Los Angeles Lakers vyhrali 124:111 nad obhajcom titulu Golden State. Warriors chýbali opory na čele so Stephenom Currym a Lakers využili tento fakt dobrým tímovým výkonom.

Nevadilo im ani, že najlepší strelec histórie NBA LeBron James trafil len päť z 20 striel a zapísal iba 13 bodov, teda najmenej v sezóne. Najlepším strelcom Lakers bol s 25 bodmi Malik Beasley. Lakers zápas rozhodli pasážou 21:7 v tretej štvrtine.

10 najpôsobivejších akcií večera:

Výsledky NBA:

Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 109:115 (26:31, 31:25, 34:33, 18:26)
najviac bodov: Mobley 31, Garland a Mitchell po 22 - Porter 25 (6 trojok), Jokič 24 (18 doskokov, 13 asistencií), Caldwell-Pope 17

Indiana Pacers - Boston Celtics 138:142 pp (31:34, 27:34, 39:32, 28:25 - 13:17)
najviac bodov: Turner 40 (10 doskokov, 8 trojok), Haliburton 22 (14 asistencií), Mathurin 19 - Tatum 31 (12 doskokov), Brown 30 (11 doskokov), Brogdon 24

Orlando Magic - Detroit Pistons 108:106 (28:26, 19:20, 33:33, 28:27)
najviac bodov: F. Wagner 21, Anthony 15, Carter (14 doskokov) a Fultz po 14 - Ivey 25, Burks 16, Hayes a Diallo po 12

Philadelphia 76ers - Memphis Grizzlies 110:105 (22:37, 25:22, 28:22, 35:24)
najviac bodov: Harden 31 (6 trojok), Embiid 27 (19 doskokov), Harris 20 - Bane 25, Jackson 18, Morant 15

Toronto Raptors - New Orleans Pelicans 115:110 (23:19, 31:26, 38:32, 23:33)
najviac bodov: Siakam 26, Pöltl 21 (18 doskokov), Barnes a Trent po 18 - Ingram 36, McCollum 23, Valančiunas 12 (12 doskokov)

Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 142:116 (34:26, 40:37, 25:27, 43:26)
najviac bodov: Dončič 28 (10 asistencií), Irving 23, Hardaway 22 (6 trojok) - Branham 23, Keldon Johnson 22, Bassey 16

Utah Jazz - Oklahoma City Thunder 120:119 pp (28:26, 18:29, 32:31, 28:20 - 14:13)
najviac bodov: Markkannen 43 (10 doskokov), Clarkson 24, Olynyk a Agbaji po 12 - Gilgeous-Alexander 39, Giddey 18 (11 doskokov), K. Williams 16

Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 124:111 (31:23, 28:33, 36:24, 29:31)
najviac bodov: Beasley 25 (7 trojok), Reaves 17, Hačimura 14 - Thompson 22, Jerome 20, Poole 16

Sacramento Kings - Portland Trail Blazers 133:116 (29:37, 37:20, 34:34, 33:25)
najviac bodov: Fox 31, Davis 20, Sabonis 18 (18 doskokov, 10 asistencií) - Little 26, Reddish 24, Keon Johnson 16

Viac o téme: LeBron James Kyrie Irving Golden State Warriors Los Angeles Lakers San Antonio Spurs Boston Celtics Indiana Pacers Denver Nuggets Utah Jazz Oklahoma City Thunder Cleveland Cavaliers Dallas Mavericks Myles Turner Jayson Tatum Luka Dončič Shai Gilgeous-Alexander Lauri Markkanen Malik Beasley
  • Zdroj: ČTK, TASR