Weiss a hráči Slovana reagujú na žreb osemfinále EKL: Niektorí ľudia budú mať veľké oči

Bývalý český futbalista Vladimír Šmicer vyžreboval slovenský klub ŠK Slovan BratislavaBývalý český futbalista Vladimír Šmicer vyžreboval slovenský klub ŠK Slovan Bratislava Zdroj: Profimedia

NYON - Súperom futbalistov Slovana Bratislava v osemfinále Európskej konferenčnej ligy 2022/2023 bude FC Bazilej. Rozhodol o tom piatkový žreb vo švajčiarskom Nyone.

Prvý zápas odohrá úradujúci slovenský šampión 9. marca na pôde súpera, odvetu o týždeň neskôr doma na Tehelnom poli. Oba tímy na seba narazili už v základnej H-skupine. Slovan vyhral na pôde súpera 2:0, doma s ním remizoval 3:3. 

Slovan sa medzi 16 najlepších prebojoval z prvého miesta H-skupiny, ktorú vyhral v konkurencii FC Bazilej, Žalgirisu Vilnius a Pjuniku Jerevan.Reakcie na žreb /zdroj: www.skslovan.com/

Vladimír Weiss st., hlavný tréner Slovana: "Je to žreb, tak ho treba aj brať. Vladimír Šmicer nám vyžreboval skupinu i osemfinále, a dvakrát vytiahol práve Bazilej. Ako my poznáme súpera, tak aj on pozná nás. Bazilej sa z dvojzápasu v skupine určite poučil. My takisto vieme, s kým máme dočinenia, že je to dobré mužstvo.

Verím, že v prvom zápase uhráme výsledok, ktorý nám dá šancu na dobrú odvetu, rovnako verím, že tá bude pred vypredaným štadiónom. Pobijeme sa o postup. Pôjdeme tam bojovať tak ako sme bojovali vtedy, keď sme v skupine museli uhrať body, ktoré by nám dávali šancu na postup.

Podarilo sa nám to a aj vďaka víťazstvu vonku a remíze doma sme postúpili z prvého miesta. Každý zápas je však iný, každý má svoju históriu. Budeme čeliť dobrému mužstvu, oni takisto budú rešpektovať nás. Myslím si, že to bude dobrý dvojzápas. Náročnejšie na skutočnosti, že sa opäť stretneme so súperom zo skupiny, je azda, že keďže sme u nich vyhrali a doma remizovali, budú mať niektorí ľudia veľké oči.

Na snímke tréner ŠK Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Martin Baumann

My však vieme o sile a kvalite Bazileja, musíme sa na to dobre pripraviť. Rozhodnúť môžu detaily i momentálna forma. Bazileju sa v lige príliš nedarí, no stále sú len tri body za pohárovými priečkami, pričom lige kraľuje Young Boys, ktorý hrá výborne. 

Švajčiarska liga je ťažká a kvalitná, čo rešpektujeme, no urobíme maximum pre postup. Určite to nebude žiadna prechádzka, náš súper takisto nie je naivný a určite sa poučí zo zápasov v skupine."  

Vernon de Marco: "Úprimne, túžil som po nejakom súperovi, s ktorým sme ešte nehrali, no treba rešpektovať výsledok žrebu. Berieme to z pozitívnej stránky. Som rád, že sa vrátime na štadión, kde sme odohrali dobrý zápas a naštartovali našu cestu za postupom.

Všetci veríme, že postup je možný, no samozrejme, čaká nás kvalitný súper. Už raz sme ho však zdolali a urobíme maximum, aby sme uspeli aj v tomto dvojzápase vo vyraďovacej fáze."

Lukáš Pauschek: "Myslím si, že vzhľadom na skutočnosť, že sa oba tímy už poznajú zo skupiny, to bude vo vyraďovacej fáze možno o niečo taktickejšie. Pre nikoho to nie je vyslovená výhoda či nevýhoda, poznáme sa navzájom.

Na snímke obranca ŠK Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ľahké to určite nebude, no ak sa nám podarí zopakovať oba výkony zo skupiny, tak je šanca, aby sme sa dostali ďalej. Určite sa s nimi dá hrať. Samozrejme, pri žrebe sa mi oživili spomienky na duel v Bazileji, dal som tam gól po dlhej dobe, ktorý pre mňa veľa znamenal, pretože nás nasmeroval za víťazstvom. Rád sa tam teda vrátim."

Lucas Lovat: "Na Bazilej máme pekné spomienky, no rovnako si pamätáme, že je to dobrý súper. Stačí si spomenúť na domáci zápas, ktorý priniesol šesť gólov a drámu až do konca. Máme čas i priestor sa na nich dobre pripraviť. Navzájom sa poznáme, toto je podobné pre oboch. V takýchto zápasoch môžu rozhodovať detaily. Urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní."

Jaromír Zmrhal: "Máme s Bazilejom skúsenosť, rovnako ako oni s nami. Vieme o sebe, teraz je to podľa mňa tak 50 na 50. Aj vzhľadom na to, čo sme s nimi ukázali v skupine, je tu šanca. Verím, že naši fanúšikovia nás prídu podporiť na oba zápasy a doma vypredajú Tehelné pole. Ich podpora nám môže veľmi pomôcť, aby sme ešte zvýraznili naše šance."

Viac o téme: Lukáš Pauschek FC Bazilej ŠK Slovan Bratislava Vernon De Marco Jaromír Zmrhal Vladimír Weiss st. Lucas Lovat Európska konferenčná liga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy