VIDEO Slovan odčinil domáce zlyhanie výhrou vo Zvolene, Prešov obratom s Nitrou zarmútil Liptákov

Šarvátka pred bránkou SlovanaŠarvátka pred bránkou Slovana Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti HKM Zvolen prehrali v šlágri 41. kola Tipos extraligy so Slovanom Bratislava 0:2 a prišli o druhú priečku v tabuľke. Domácich predbehli o skóre Košice, ktoré vyhrali nad Novými Zámkami 4:0. "Belasí" si poistili prvé miesto a pred oboma súpermi vedú o šesť bodov.

Pre Zvolen to bola už štvrtá prehra po sebe, Slovan vyhral po dvoch prehrách. Sekundu pred koncom úvodnej tretiny ho poslal do vedenia v presilovke Liam Pecararo a hostia dali aj druhý gól v početnej výhode.

Zľava Nate Kallen (Bratislava) Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V 50. minúte sa oň postaral Brant Harris. Domáci hrali od 16. minúty bez kapitána Mareka Viedenského, ktorý inkasoval zásah korčuľou do tváre.

HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 20. Pecararo (Takáč, MacKenzie), 50. Harris (Takáč, Kytnár). Rozhodovali: Štefík, Korba - D. Konc ml., Valo, vylúčení: 7:9, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3755 divákov.

Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, Barcík – Jedlička, Viedenský, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Hecl - Turnbull, Marcinek, Zuzin - Kolenič, Šiška, Csányi

Slovan: Hlavaj - MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo - Pecararo, Harris, Takáč - Fominych, Duke, Ščerbak - Kukumberg, Kytnár, Zigo - Török, Lipiansky, Minárik

Liptáci sa nechytili ani proti baranom

Hokejisti HC ‘05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom stretnutí 41. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1. Dosiahli štvrtú výhru z uplynulých piatich zápasov a poistili si miesto v prvej šestke.

"Barani" prehrávali od 3. minúty po góle Kamila Walegu, no ešte v prvej tretine skóre otočili. Branden Troock a Kris Kontos sa na triumfe hostí podieľali zhodne gólom a asistenciou. Liptáci utrpeli štvrtú prehru po sebe a v tabuľke klesli na posledné 12. miesto.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC ‘05 Banská Bystrica 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Walega (Diakov, Novajovský) - 4. Kontos (Cormier, Holenda), 5. Troock (Kontos), 32. Šoltés (Tamáši, Troock), 57. J. Sukeľ (Gabor). Rozhodovali: Baluška, Crman - Janiga, Jedlička, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2200 divákov.

Liptovský Mikuláš: M. Valent – Mezovský, Ventelä, T. Bokroš, Diakov, Novajovský, M. Hudec, Kapičák, Braun – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Vankúš, Vähätalo, Uhrík – B. Pavúk, Šmída, Štrauch

Banská Bystrica: Belányi – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Cormier, Frídel – Watling, Kontos, Troock – R. Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Šoltés, Tamáši, Jendek – Gabor, Urbánek, Kabáč

Poprad uspel pod Tatrami

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom domácom zápase 41. kola Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:3. "Kamzíci" sa po triumfe dostali na 6. miesto, keď o skóre predbehli Michalovce, ktoré však majú zápas k dobru. Hosťom patrí 5. priečka.

Popradčania zdolali Spišskú Nová Ves druhýkrát za sebou. Premiérový gól v drese "kamzíkov" zaznamenal útočník Rastislav Špirko, keď v prvej tretine vyrovnal na 1:1.

HK Poprad - HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Góly: 7. Špirko (Svitana), 28. Kolouch (Vainio, Kotvan), 29. Petráš (Peresunko, Meliško), 51. Svitana, 60. Záborský - 2. Ališauskas (Majdan, Laporte), 49. Verbeek, 50. Bortňák (Verbeek, Valach). Rozhodovali: Kalina, Výleta – Junek, Knižka, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:2, 3641 divákov.

Poprad: Peters - Kotvan, Vainio, Meliško, Drgoň, Brincko, Betker, Jasečko - Záborský, Kolouch, Razgals - Bubela, Špirko, Svitana - Kukuča, Petráš, Peresunko - Kundrik, Mlynarovič, Paločko - Sokoli

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch, Ulander - Rapáč, Nellis, Vandas - Laporte, Kerbashian, Majdan - Verbeek, Myklucha, Giľák - Belluš, Bortňák, Džugan

Prešov po Slovane oskalpoval aj Nitru

Hokejisti HC MV TRANSPORT Prešov zdolali v 41. kole Tipos extraligy na domácom ľade HK Nitra 2:1, hoci ešte päť minút pred koncom piatkového duelu prehrávali 0:1. Obrat zariadil dvoma presilovkovými gólmi Alexander Avcin.

Prešovčania po prekvapujúcom triumfe na ľade vedúceho Slovana Bratislava (4:1) urobili ďalší dôležitý krok k záchrane v najvyššej súťaži. V tabuľke sa dostali na 11. miesto o skóre pred Liptovský Mikuláš, navyše majú zápas k dobru. Nitra utrpela druhú prehrou za sebou a zostáva na 10. priečke.

HC MV TRANSPORT Prešov - HK Nitra 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 56. Avcin (Gerlach), 58. Avcin (Gerlach, Nauš) - 34. Tvrdoň (Gill, Lacka). Rozhodovali: Žák, Orolin - Hercog, Bogdaň, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2486 divákov.

Prešov: Rabčan – F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Rajnoha – Gerlach, Girduckis, Nauš – Krajč, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Žilka – Tkáč, Šimun, Nespala

Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Leščenko – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, A. Sýkora – Elmer, Buncis, Tvrdoň – Čederle, Solenský, F. Knies

Fejes hetrikovým hrdinom Košíc

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 41. kola Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 4:0. Prvým hetrikom sa na výsledku podieľal útočník "oceliarov" Hunter Fejes, ktorý skóroval vo všetkých troch zápasoch od svojho príchodu do Košíc. Po nich má sedem kanadských bodov za päť gólov a dve asistencie.

Košičania si zopakovali výsledok 4:0 z utorňajšieho domáceho zápasu s Liptovským Mikulášom. Zatiaľ čo proti Liptákom sa z čistého konta tešil Dominik Riečický, tentoraz mal nulu Jaroslav Janus.

"Oceliari" zvíťazili v treťom zápase po sebe a dostali sa na priebežnú 2. priečku tabuľky o skóre pred HKM Zvolen. Tri kolá pred koncom základnej časti majú na lídra Slovan Bratislava šesťbodovú stratu. Novozámčania spadli zo siedmeho na ôsme miesto.

HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 8. Fejes (Olsson, Hovorka), 10. Jääskeläinen (Slovák, Rogoň), 21. Fejes (Olsson, Breton), 39. Fejes (Pollock). Rozhodovali: Krajčík, Snášel - Tvrdoň, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3050 divákov.

Košice: Janus - Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, A. Bartoš - Jääskeläinen, Slovák Rogoň - Bartánus, Pollock, Fejes - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Hovorka, Havrila

Nové Zámky: Kantor - Chovan, Lee, Hatala, Roman, Ligas, Mamčics, Kozák, Laurenčík - Klempa, Johnson, Loggins - T. Mikúš, Jackson, Farley - Múčka, Ondrušek, Lapšanský - Hajnik, J. Mikúš

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC MV Transport Prešov