VIDEO Slováci v Česku opäť žiarili: Hudáček aj Cingel dvomi gólmi potiahli svojich za triumfom

Libor Hudáček v drese TřincaLibor Hudáček v drese Třinca Zdroj: Profimedia

Praha 24. februára (TASR) - Hokejisti Plzne prehrali v piatkovom zápase 49. kola českej extraligy s hráčmi Třinca 4:5 po predĺžení. Slovenskí legionári si pripísali štyri body. Za domácich skóroval útočník Adrián Holešinský, v drese hostí sa dvakrát presadil Libor Hudáček a asistenciu pridal Marko Daňo.

Vítkovice deklasovali Karlove Vary 6:1. Skóre otvoril vo ôsmej minúte slovenský obranca Juraj Mikuš, o desať neskôr sa presadil krídelník Rastislav Dej. Jediný gól hosťujúceho tímu strelil útočník Dávid Gríger.

Slováci tiež výrazne prispeli k jednoznačnému výsledku Hradca, ktorý zdolal Olomouc 4:0. Dva presné zásahy si pripísal útočník Lukáš Cingel, jeden pridal krídelník Oliver Okuliar.

česká extraliga - 49. kolo:

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Góly: 9. Šmerha - 7. Zdráhal (SUKEĽ), 12. Abdul

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:5 pp (0:0, 2:3, 2:1 - 0:1)
Góly: 21. Rekonen, 33. HOLEŠINSKÝ, 48. Hrabík, 54. Schleiss - 28. HUDÁČEK, 31. HUDÁČEK, 36. Růžička (DAŇO), 56. Kaňák, 64. Růžička

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Góly: 8. MIKUŠ, 18. DEJ, 23. Lakatoš, 33. Chlan, 36. Lindberg, 44. Mueller - 49. GRÍGER

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Góly: 18. Cibulskis, 37. Dotchin, 55. Plekanec - 11. Kaše, 18. Thorell, 26. Polášek, 36. Vauhkonen

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 13. CINGEĽ, 22. Jank, 22. CINGEĽ, 48. OKULIAR

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Góly: 12. Mandát - 45. Zbořil (ĎALOGA), 46. Zaťovič, 57. KOLLÁR

Viac o téme: Libor Hudáček HC Škoda Plzeň Marko Daňo Adrián Holešinský Lukáš Cingel HC Oceláři Třinec