Nórsky suverén opäť úradoval: Jari Magnus Riiber na MS zavŕšil zlatý hetrik!

Jarl Magnus Riiber zavŕšil zlatý hetrikJarl Magnus Riiber zavŕšil zlatý hetrik Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

PLANICA - Nórsky reprezentant v severskej kombinácii Jari Magnus Riiber obhájil na MS v Planici zlato v individuálnej súťaži so skokmi na strednom mostíku. V slovinskom stredisku triumfoval s náskokom 19,4 s pred Nemcom Julianom Schmidom. Bronz pre Rakúsko vybojoval Franz Jozef Rehrl.

Riiber potvrdil úlohu najväčšieho favorita a zavŕšil zlatý hetrik, premožiteľa nenašiel ani na MS 2021 v Oberstdorfe a MS 2019 v Seefelde. Výbornú východiskovú pozíciu si vytvoril už po skokanskej časti, po ktorej sa usadil na čele o jednu desatinu bodu pred Japoncom Rjotom Jamamotom.

Na 10 km bežeckom úseku sa hned po štarte odpútal od Jamamota, postupne si vytvoril vyše polminútový náskok a o jeho víťazstve nebolo pochýb. Japonský združenár sa prepadol až na deviatu priečku. Rehrl sa v bielej stope posunul zo štvrtého miesta na druhé, no v závere neodolal náporu Schmida, ktorý vo finiši ukoristil striebro.

Jarl Magnus Riiber (v Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MS v severských lyžiarskych disciplínach v Planici - severská kombinácia

individuálna súťaž so skokmi na strednom mostíku: 1. Jarl Magnus Riiber (Nór.) 24:36,3 min., 2. Julian Schmid (Nem.) +19,4 s, 3. Franz-Josef Rehrl (Rak.) +21,0, 4. Vincent Geiger (Nem.) +41,4, 5. Manuel Feisst (Nem.) +42,1, 6. Kristijan Ilves (Est.) +45,1, 7. Stefan Rettenegger (Rak.) +48,6, 8. Jörgen Graabak (Nór.) +49,0, 9. Rjota Jamamoto (Jap.) +49,1, 10. Eric Frenzel (Nem.) 149,1

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Jari Magnus Riiber
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy