Arsenal zvíťazil najtesnejším rozdielom, Manchester City triumfoval na pôde Bournemouthu

Hráči Arsenalu ďakujú fanúšikom po zápase s LeicestromHráči Arsenalu ďakujú fanúšikom po zápase s Leicestrom Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v sobotňajšom zápase 25. kola anglickej Premier League na ihrisku Leicestru City 1:0.

O jediný gól sa postaral v úvode druhého polčasu Gabriel Martinelli. "Gunners" majú na čele tabuľky dvojbodový náskok pred druhým Manchestrom City, ktorý vyhral na pôde Bournemouthu 4:1, no odohral o duel viac.

Liverpool tretíkrát za sebou neinkasoval, na ihrisku Crystal Palace však uhral iba bezgólovú remízu. Posunul sa na priebežné 7. miesto.

Hráč Arsenalu Gabriel Martinelli Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Jon Super

S kapitánskou páskou vo farbách ukrajinskej vlajky odohral duel Oleksandr Zinčenko a Arsenal tak vyjadril podporu krajine, ktorú pred rokom vojensky napadlo Rusko. "Dnes ponesie našu kapitánsku pásku Zinčenko na znak úcty a lásky pri prvom výročí konfliktu na Ukrajine," napísal Arsenal na Twitteri.

West Ham zdolal doma Nottingham Forest 4:0 vďaka štyrom gólom v rozpätí 70. až 85. minúty. Prvé dva zaznamenal útočník Danny Ings, ktorý sa strelecky presadil prvýkrát od januárového prestupu z Aston Villy.

West Ham poskočil z pásma zostupu na 16. priečku. Villa vyhrala na pôde Evertonu 2:0 a ukončila trojzápasovú sériu prehier. Leeds zdolal posledný Southampton 1:0 gólom Juniora Firpa.