Madridské derby sa oblieklo do uruguajských farieb, Valencia konečne vystúpila z mračien

Vinicius Junior a Angel Correa si vymieňajú argumentyVinicius Junior a Angel Correa si vymieňajú argumenty Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid remizovali v sobotňajšom mestskom derby s Atleticom 1:1. Po šlágri 23. kola španielskej La Ligy strácajú na vedúcu Barcelonu sedem bodov, Katalánci môžu v nedeľu odskočiť rivalovi na desať bodov v prípade víťazstva na pôde Almerie.

Atletico, ktoré dohrávalo zápas bez vylúčeného Angela Correu, zostalo v tabuľke na štvrtom mieste o bod za Realom Sociedad. Pred úvodným výkopom si na Santiago Bernabeu minútou ticha pripomenuli legendárneho hráča Realu Amancia Amara, ktorý zomrel v utorok vo veku 83 rokov.

V prvom polčase si výraznejšie šance vybudovali hráči Realu, no ani jedna z ich ôsmich striel neskončila za bránkovou čiarou.

Madridské derby sa oblieklo Galéria fotiek (8)

Tréner Atletica Diego Simeone musel nečakane striedať už v 23. minúte, ľavého obrancu Reinilda Mandavu odniesli zdravotníci na nosidlách. V 64. minúte sa do spŕch predčasne pobral striedajúci Correa, ktorý pred autovým vhadzovaním udrel lakťom súperovho obrancu Antonia Rüdigera.

Atletico napriek oslabeniu o jedného hráča otvorilo skóre po hlavičke Jose Mariu Gimeneza zo 78. minúty, dlho sa však netešilo. O sedem minút na to vyrovnal na konečných 1:1 18-ročný striedajúci útočník Alvaro Rodriguez, ktorý dostal šancu v A-tíme Realu len druhýkrát.

Vo večernom zápase uspela Valencia, ktorá vinou vlastného gólu Igora Zubeldiu zdolala doma Real Sociedad 1:0. Pre Los Che ide o cenný triumf, pretože Sociedad sa nachádza na tretej priečke, no najmä prerušili päťzápasovú čiernu sériu bez zisku bodu so skóre 1:7.

Pre nového trénera Valencia Rubena Baraju, klubovej ikony z prvého desaťročia nového milénia, ide o premiérovú výhru na lavičke. Valencia má záchranárske starosti, avšak minimálne do zajtrajšieho večera zotrvá na 17. mieste.