Neapol sa nezadržateľne blíži k zisku titulu: Tentokrát zabodoval naplno na pôde Empoli

Victor Osimhen sa raduje zo streleného góluVictor Osimhen sa raduje zo streleného gólu Zdroj: SITA/AP/Marco Bucco/LaPresse via AP

EMPOLI - Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v sobotnom zápase 24. kola talianskej Serie A na pôde Empoli 2:0 a opäť zvýšili svoj náskok v tabuľke.

Vedú už o 18 bodov pred druhým Interom Miláno, "nerazzurri" však môžu manko skresať v prípade nedeľného úspechu na ihrisku Bologne.

Neapol si vybudoval dvojgólový náskok už v prvej polhodine. Najprv si po centri Hirvinga Lozana zrazil loptu nešťastne do vlastnej siete Ardian Ismajli a následne pridal z dorážky svoj 19. tohtosezónny gól najlepší strelec súťaže Victor Osimhen.

Victor Osimhen oslavuje gól Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Marco Bucco/LaPresse via AP

Hostia si v druhom polčase víťazstvo ustrážili, hoci od 67. minúty hrali bez vylúčeného Maria Ruia. Lobotka odohral za "Partenopei" celý zápas.

Neapol vybojoval siedmy triumf v rade vo všetkých súťažiach, v lige natiahol sériu víťazstiev na osem duelov. Empoli nevyhralo v Serii A už päť zápasov a v tabuľke figuruje na 12. mieste.