Z mesta country do ľadovej Kanady: Manažéri sa nenudia, NHL priniesla zaujímavú sobotnú výmenu

Nino Niederreiter sa sťahuje do kanadského WinnipeguNino Niederreiter sa sťahuje do kanadského Winnipegu Zdroj: SITA/AP/Darren Yamashita

WINNIPEG - Prestupová uzávierka v NHL je naplánovaná na piatok 3. marca o 21:00 nášho času a dnes sa udiala ďalšia výmena.

Postarali sa o ňu dva kluby, ktoré majú úplne opačné starosti - Winnipeg Jets a Nashville Predators. Jets, ktorí sa nachádzajú v tabuľke svojej divízie bod za prvým Dallasom, ašpirujú v otvorenej Západnej konferencii na ďalekú jazdu v play-off. Dnes podporili svoje ciele angažovaním švajčiarskeho krídelníka Nina Niederreitera z Nashvillu, do mesta country poslali voľbu v druhom kole draftu 2024.

30-ročný útočník, schopný strieľať góly i vďaka svojej postave hrať silový hokej, podpísal zmluvu s Predators iba v lete 2022 a v 56 zápasoch nazbieral 28 bodov, vrátane 18 gólov. Kontrakt znel na dva roky za celkových osem miliónov dolárov. Nashvillu sa však nedarí podľa predstáv a po životných sezónach niekoľkých svojich hráčov v minulom ročníku, ktorí na ne nenadviazali, figurujú Preds sedem bodov od poslednej postupovej priečky, ktorú drží Colorado.

Cena za Niederreitera je veľmi výhodná vzhľadom k jeho kvalitám a faktu, že má platnú zmluvu do leta 2024. Dá sa preto označiť slovo "bargain", ktoré sa v angličtine používa na vyjadrenie mimoriadne výhodného obchodu pre jednu zo strán. V hre mohol byť aj výber v prvom kole draftu, s ním sa ale mnoho manažérov zdráha obchodovať, a to z dôvodu, že vstupná šou mladíkov bude v tejto edícii najkvalitnejšia za ostatné obdobie.

 

 

Viac o téme: Winnipeg Jets Nashville Predators Nino Niederreiter
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/domluszczyszyn
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy