VIDEO Titulové šance scvrknuté na minimum: Inter sa potkol v Bologni, na Neapol stráca 18 bodov

Riccardo Orsolini a jeho gólové oslavyRiccardo Orsolini a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Tano Pecoraro/LaPresse

RÍM -Futbalisti Salernitany so slovenským obrancom Norbertom Gyömbérom sa po troch prehrách za sebou dočkali trojbodového zisku. V nedeľnom zápase 24. kola talianskej Serie A zvíťazili doma nad Monzou 3:0. Inter Miláno prehral na ihrisku Bologne 0:1, v zostave hostí chýbal pre zranenie slovenský obranca Milan Škriniar.

Inter nedokázal znížiť stratu na vedúci SSC Neapol, ktorý po víkende zvýšil náskok pred druhým tímom tabuľky už na 18 bodov. O triumfe Bologne rozhodol gól Riccarda Orsoliniho zo 76. minúty.

Škriniar chýbal v zostave hostí, lebo ho trápi sedací sval, ktorý si poranil v stredajšom zápase Ligy majstrov proti FC Porto (1:0).

"Nerazzurri", ktorí doteraz ťahali sériu šiestich zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach, majú na druhom mieste trojbodový náskok pred tretím AS Rím a AC Miláno, ktorých však ešte čakali duely 24. kola. Bologna sa posunula v tabuľke na siedmu priečku.

V ďalšom zápase remizovali hráči Udinese so Speziou 2:2. Oba góly hostí strelil angolský útočník M'Bala Nzola.

Futbalisti AC Miláno zdolali v nedeľnom zápase 24. kola talianskej Serie A doma Atalantu Bergamo 2:0. Obhajca titulu sa posunul v tabuľke pred AS Rím na tretie miesto, keď sa bodovo vyrovnal Interu. Mestský rival je druhý vďaka lepšiemu skóre. AS zaostáva za milánskymi tímami o tri body, má však zápas k dobru.

Hráči AC sa proti Atalante ujali vedenia v 25. minúte, keď Theo Hernandez trafil z voleja žrď a lopta sa od chrbta brankára hostí Juana Mussa odrazila do siete. Víťazstvo poistil v 87. minúte Junior Messias. "Rossoneri" po sérii neúspechov chytili nový dych, vyhrali štvrtý zápas za sebou vo všetkých súťažiach.