Loď menom Chelsea sa naďalej potápa: The Blues stroskotali aj s Tottenhamom a opäť bez gólu

Harry Kane oslavuje gólHarry Kane oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili v nedeľňajšom zápase 25. kola anglickej Premier League nad Chelsea FC 2:0. V londýnskom derby skórovali Oliver Skipp i Harry Kane a prispeli tak k predĺženiu nepriaznivej série Chelsea. Tá vyhrala len jeden z uplynulých desiatich zápasov vo všetkých súťažiach.

Odchovanec domácich Skipp skóroval devätnásť sekúnd po prestávke, keď využil chybu Enza Fernandeza. Tottenham spečatil triumf v 82. minúte, po rohovom kope sa presadil osamotený Harry Kane. Ten zaknihoval svoj osemnásty gól v sezóne.

V auguste proti Chelsea zachránil svojmu mužstvu bod, keď vyrovnal na 2:2 v nadstavenom čase. Jeho tím si v nedeľu upevnil štvrté miesto v tabuľke, no piaty Newcastle zaostáva s dvoma zápasmi k dobru len o štyri body.

Víťazné oslavy futbalistov Tottenhamu Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

Chelsea natiahla nepriaznivú sériu a momentálne figuruje na desiatej priečke tabuľky. V úvode prvého polčasu prišla aj o obrancu Thiaga Silvu, ktorý sa zranil v súboji s Kaneom a v 19. minúte striedal. Tím Grahama Pottera opäť neskóroval a potvrdil tak trápenie v koncovke - v uplynulých desiatich dueloch strelil dokopy len tri góly.