Plzeň sa na českom tróne dlho neohriala: Olayinka zariadil triumf Slavie so Slováckom

Peter Olayinka a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiPeter Olayinka a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v nedeľnom zápase 21. kola českej ligy nad Slováckom 2:0 a udržali si pozíciu lídra tabuľky. Pred druhou Plzňou majú aj po víkende dvojbodový náskok.

O remíze Olomouca s Pardubicami 2:2 sa rozhodlo až v ôsmej minúte nadstaveného času v druhom polčase. Po faule Robina Hranáča premenil pokutový kop útočník Mojmír Chytil. V ďalšom zápase zvíťazili hráči Jablonca nad Teplicami 4:1.

Futbalisti Baníka Ostrava prehrali v nedeľnom zápase 21. kola českej ligy s Hradcom Králové 0:2. Čisté konto v drese hostí vychytal slovenský brankár Pavol Bajza.

Česká liga - 21. kolo:

FK Jablonec - FK Teplice 4:1 (2:0)
Góly: 9. a 83. Sejk, 45.+3 Polidar, 55. Chramosta - 66. Gning (z 11 m)
/J. Považanec odohral celý zápas, J. Surovčík (obaja Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov/

SK Sigma Olomouc - FK Pardubice 2:2 (0:0)
Góly: 61. Vodháněl, 90.+8 Chytil (z 11 m) - 59. Hlavatý, 63. Janošek
/D. Ventúra hral do 66. min., L. Greššák nastúpil v 72. min., T. Digana (všetci Olomouc) sedel na lavičke náhradníkov/

SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Góly: 12. a 73. Olayinka
/I. Schranz hral do 71. min. - P. Šimko sedel na lavičke náhradníkov/

FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové 0:2 (0:1)
Góly: 23. Leibl, 70. Rynes
 /L. Almási nastúpil v 60. min. - P. Bajza odchytal celý zápas, M. Trusa sedel na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: SK Slavia Praha 1. FC Slovácko Peter Olayinka