Kvalitný a kontrolovaný výkon: PSG zdolal Marseille rozdielom triedy, Mbappé útočil na hetrik

Jordan Veretout a Fabian Ruiz v súbojiJordan Veretout a Fabian Ruiz v súboji Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

MARSEILLE - Futbalisti Paríža St. Germain triumfovali v nedeľnom šlágri 25. kola francúzskej Ligue 1 na ihrisku Olympique Marseille 3:0 a zvýšili náskok na čele tabuľky pred svojím súperom už na osem bodov.

Dvomi gólmi sa na víťazstve úradujúceho majstra podieľal Kylian Mbappe, jeden zásah pridal Lionel Messi.

Marseille aj po prehre zostalo na druhom mieste. Šancu predstihnúť Olympique nevyužilo Monaco, ktoré podľahlo doma Nice 0:3. Hostia rozhodli o zisku troch bodov už pred prestávkou, v priebehu úvodnej polhodiny skóroval dvakrát Terem Moffi a triumf poistil gólom do šatne Khephren Thuram. Nice poskočilo na siedme miesto pred Lorient.

Pau Lopez chytá strelu Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

Ten prehral doma s AJ Auxerre 0:1. O jediný presný zásah sa v 58. minúte postaral Rayan Raveloson. Nováčik nadviazal na minulotýždňový triumf nad Olympique Lyon (2:1) a dostal sa z pásma zostupu. Ôsmy Lorient naopak pokračuje v nepriaznivej sérii, keď z predchádzajúcich šiestich zápasov vyhral len jeden.

Na piate miesto poskočilo Stade Rennes, ktoré vyhralo na ihrisku Nantes 1:0. O jediný gól sa zaslúžil Jeremy Doku a prispel tak k posunu svojho tímu pred Lille.

Šancu na posun zo zostupovej zóny nevyužilo Troyes, ktoré prehralo na trávniku Ajaccia 1:2. Ešte po hodine hry viedlo 1:0, no po dvoch góloch domácich v rýchlom slede dostal červenú kartu ich jediný úspešný strelec Mama Balde. Ajaccio je momentálne v tabuľke za Auxerre, ktoré je vpredu vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu.

Jednoznačné víťazstvo dosiahlo Stade Reims nad FC Toulouse, tabuľkového suseda zdolalo 3:0 a upevnilo si desiate miesto. V stretnutí medzi Clermontom a Štrasburgom sa zrodila remíza 1:1, bod pre domácich zachránil v 65. minúte Elbasan Rashani.

Ligue 1 - 25. kolo:
Olympique Marseille – Paríž St. Germain 0:3 (0:2)
Góly: 25. a 55. Mbappe, 29. Messi

AS Monaco - OGC Nice 0:3 (0:3)
Góly: 8. a 26. Moffi, 43. Thuram

AC Ajaccio - ES Troyes 2:1 (0:1)
Góly: 62. Belaili (z 11 m), 68. El Idrissy - 23. Balde, ČK: 76. Balde (Troyes) po 2. ŽK

Clermont Foot - Racing Štrasburg 1:1 (0:1)
Góly: 65. Rashani - 34. Diallo

FC Nantes - Stade Rennes 0:1 (0:1)
Gól: 20. Doku

Stade Reims - FC Toulouse 3:0 (2:0)
Góly: 4. Ito, 7. Munetsi, 68. Abdelhamid

FC Lorient - AJ Auxerre 0:1 (0:0)
Gól: 58. Raveloson