Srdcia červených konečne zaplesali po rokoch nočných môr: Toto je klub pre mňa, milujem United!

Hráči Manchesteru United Harry Maguire (vľavo) a Bruno Fernandes oslavujú s trofejouHráči Manchesteru United Harry Maguire (vľavo) a Bruno Fernandes oslavujú s trofejou Zdroj: TASR/AP/Alastair Grant

BRATISLAVA - Futbalisti Manchestru United vyhrali v nedeľňajšom finále anglického Ligového pohára nad Newcastlom 2:0. Červení diabli tak získali prvú trofej od roku 2017.

Tréner Erik Ten Hag bol rád, že hráči dali do toho všetko a získali vytúžený pohár. Podľa Holanďana je jeho tím len na začiatku cesty, ale táto trofej bude motivovať hráčov k ďalším úspechom.

Je to o získavaní trofejí a toto je prvá z nich

"Máme veľmi dobrý prístup, pokiaľ ide o bojovnosť. Nepredvádzali sme najlepší futbal, ale boli sme efektívni. Najdôležitejšie bolo získať prvú trofej a to sme urobili. Môžete z toho získať inšpiráciu a dôveru. Stále sme na začiatku, aby sme vrátili Manchester United na správne miesto. Je to o získavaní trofejí a toto je prvá z nich," vyhlásil Erik ten Hag v rozhovore pre Sky Sports.

Ako manažér nemôžem žiadať viac

"Hráčom sa darí dobre, je tu dobré porozumenie. Je tu príjemná kabína, kde si v ťažkých časoch navzájom pomáhame. Ako manažér nemôžem žiadať viac. Chcem vyhrávať. Od začiatku sme s trénerským personálom investovali veľa úsilia.

Odviedli úžasnú prácu s hráčmi. Zamestnanci a futbalisti držia pohromade. Boli sme hladní za úspechom a túžbou vyhrať pohár, pretože Manchester United je o trofejach," pokračoval bývalý kouč Ajaxu.

Toto je klub pre mňa. Milujem Manchester United!

"Varane, Casemiro a de Gea vedia, ako vyhrať trofeje. Takí hráči na ihrisku musia ukázať tímu smer. Majú víťaznú mentalitu, ktorú v ťažkých situáciách prinášajú do šatne. Šampanské je len pre manažérov a zamestnancov, hráči majú veľký zápas proti West Hamu.

Erik ten Hag oslavuje Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Alastair Grant

Ďalších 24 hodín môžeme byť šťastní, ale nie uspokojení, pretože spokojnosť vedie k lenivosti. Toto je klub pre mňa. Milujem Manchester United," zakončil ambiciózny holandský kouč.

Viac o téme: Manchester United EFL Cup Erik Ten Hag Carabaco Cup
  • Autor: © Zoznam
  • Vide: Twitter/Carabao Cup, Manchester United
  • Zdroj: ČTK, TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy