Bieda a beznádej bývalého reprezentanta: Topí sa v dlhoch a nikto ho nemôže nájsť!

Adam HloušekAdam Hloušek Zdroj: Profimedia

ZLÍN - Bývalý český futbalový reprezentant Adam Hloušek dlhuje viac ako 20 miliónov českých korún (845-tisíc eur).

34-ročný obranca českého Zlína na seba v zastúpení právnikov podal insolvenčný návrh. Najväčším Hlouškovým veriteľom je Sparťan Ondřej Čelustka s pohľadávkou vyššou ako 7,6 milióna CZK (320 000 Eur) a veľké dlhy má i v zahraničí. Upozornil na to portál isport.cz.

Hloušek naposledy nastúpil za Zlín minulý rok v septembri, potom sa zotavoval zo zranenia. Moravský klub mu pozastavil zmluvu a tréner "Ševcov" Pavel Vrba priznal, že netuší, kde sa aktuálne nachádza niekdajší veľký talent českého futbalu.

"Neviem, či je na maródke, alebo niekde v Brazílii na pláži. Videl som ho na začiatku zimnej prípravy a potom sa stratil. Od tej doby ho niekto hľadá. Neviem, kto ho hľadá, ja to nie som," povedal Vrba po sobotnej porážke 2:3 so Spartou Praha.

Podľa verejného prístupného insolvenčného návrhu má Hloušek pohľadávky taktiež u ďalších futbalistov. Fínskemu záložníkovi Kasperovi Hämäläinenovi, bývalému spoluhráčovi z Legie Varšava, dlhuje 224-tisíc eur a útočníkovi Tomášovi Necidovi z Bohemians 1905 čiastku 332 tisíc CZK (14-tisíc eur). Menšie sumy si požičal aj od Tomáša Smolu a Michala Bezpalca.

Hloušek neplatil ani poistenie, finančnému úradu dlží takmer cez 34-tisíc eur, pohľadávky má i v českých, poľských bankách a ďalších inštitúciách. Zlín vyplácal krajnému obrancovi do minulého septembra mesačne 96 800 CZK (viac ako 4 000 eur), od tej doby ale dostáva iba 12 000 CZK.

Osemnásobný český reprezentant pôsobil pred Zlínom aj v Jablonci, Slavii Praha a Plzni. V Nemecku si obliekal dresy Kaiserslauternu, Norimbergu a Stuttgartu, s poľskou Legiou Varšava vyhral tri tituly, v tamojšej krajine hral aj za Niecieczu. Jeho kariéru ovplyvnili časté zranenia.

Viac o téme: Tomáš Necid Pavel Vrba Ondřej Čelustka Adam Hloušek
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy