Pichol do osieho hniezda: Alaba hlasoval za Messiho a fanúšikovia Realu mu to dávajú pocítiť

David Alaba oslavuje gól s Karimom Benzemom David Alaba oslavuje gól s Karimom Benzemom Zdroj: SITA/AP/Mosa'ab Elshamy

BRATISLAVA - David Alaba bol terčom útokov na sociálnych sieťach potom, čo sa rozhodol hlasovať za Lionela Messiho pred spoluhráčom z Realu Madrid Karimom Benzemom v rámci ocenení FIFA The Best 2022.

Rakúsky reprezentant a bývalý obranca Bayernom Mníchov bol okamžite pod paľbou kritiky, ale aj hanlivých výrazov na jeho osobu. Podaktorým nahnevaným priaznivcom Realu sa nepáčilo, že 30-ročný obranca odovzdal svojich päť bodov Messimu. Na sociálnych sieťach sa hneď začal šíriť hastag #AlabaOut a bohužiaľ nechýbali ani rasistické urážky.

"Každý vie, najmä Karim, ako veľmi obdivujem jeho výkony. Často som hovoril, že je pre mňa najlepší útočník na svete, a to stále platí," povedal Alaba.

"Pokiaľ ide o ocenenie FIFA The Best, tak za túto cenu hlasuje celý rakúsky národný tím ako tím, nie každý sám. Každý v tíme je schopný hlasovať a takto sa rozhoduje,“ bránil sa samotný Alaba.

"Každý vie, najmä Karim, ako veľmi ho obdivujem. Často som hovoril, že pre mňa je najlepším útočníkom na svete," dodal Alaba.

Hráčom roka 2022 podľa Medzinárodnej futbalovej federácie sa stal Lionel Messi. Útočník PSG zdolal v ankete spomínaného Karima Benzemu a svojho spoluhráča Kyliana Mbappého.

Viac o téme: FIFA Lionel Messi Real Madrid Karim Benzema David Alaba
  • Autor: © Zoznam/MC
  • FOTO: Twitter/Barça Universal
  • Zdroj: TASR, Športky

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy