Za milión titulov to inak nešlo: Trénerská ikona sa dočkala pocty, ktorú si právom zaslúži

Bývalý tréner holandskej futbalovej reprezentácie Louis van GaalBývalý tréner holandskej futbalovej reprezentácie Louis van Gaal Zdroj: TASR/AP/Natacha Pisarenko

ZEIST - Niekdajší tréner holandskej futbalovej reprezentácie Louis van Gaal bol povýšený na dôstojníka Rádu Oranžsko-nasavského.

Od Holandského futbalového zväzu navyše pri pondelkovom slávnostnom večeri v jeho sídle v Zeiste obdržal rytiersky titul. Informovali o tom tamojšie médiá.

Sedemdesiatjedenročný Van Gaal prevzal medailu od ministerky športu Conny Helderovej. Rodák z Amsterdamu, ktorý bol pasovaný na rytiera Rádu Oranžsko-nasavského v roku 1997, si ocenenie vyslúžil za športové úspechy na národnej i medzinárodnej úrovni.

"Oranjes" viedol trikrát. Najväčší úspech s reprezentáciou dosiahol na majstrovstvách sveta 2014, kedy s ňou získal bronz. Na svetovom šampionáte v Katare v minulom roku jeho tím vypadol vo štvrťfinále v penaltovom rozstrele s neskoršími majstrami sveta Argentínčanmi. Práve za úspechy s národným tímom Van Gaala ocenil Holandský futbalový zväz.

Niekdajší stredopoliar, ktorého v reprezentácii nahradil Ronald Koeman, trénoval aj Ajax Amsterdam, Barcelonu, AZ Alkmaar, Bayern Mníchov či Manchester United. S Ajaxom okrem iného v roku 1995 ovládol Ligu majstrov.

Viac o téme: LM Louis van Gaal Bayern 15.3.2011
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy