V nekompletnom zložení, chýba až šesť hráčok: Tréner Slovenska musel riešiť ťažkú úlohu

Tréner ženskej reprezentácie SR Jorge DueňasTréner ženskej reprezentácie SR Jorge Dueňas Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Slovenské hádzanárske reprezentantky začali spoločnú prípravu na druhú fázu kvalifikácie MS 2023 v nekompletnom zložení.

Trénerovi Jorgemu Dueňasovi sa z pôvodnej nominácie ospravedlnilo šesť hráčok. Sústredenie reprezentačného družstva vyvrcholí koncom týždňa dvoma prípravnými zápasmi proti Slovinsku v Šali.

Z pôvodnej nominácie nebudú počas nasledujúceho týždňa k dispozícii brankárka Viktória Oguntoyová, pivotka Kristína Pastorková, krídelníčky Bibiana Štefaniková, Réka Bíziková a Katarína Pócsíková a spojka Erika Rajnohová.

Dodatočne dostali pozvánku pôvodné náhradníčky – brankárka Bella Oláhová, pivotka Viktória Györiová, krídelníčky Monika Pénzesová s Lenkou Ratvajskou a spojky Petra Škoricová a Diana Mária Vargová.

"Vieme, že v tejto časti sezóny je bežné, že hráčky trápia zdravotné problémy. V kluboch majú náročný program, hrajú veľa zápasov v rôznych súťažiach. Ich zranenia však zároveň dávajú šancu ďalším adeptkám na reprezentačný dres. Snažili sme sa to vyriešiť čo najlepšie a pozvali sme šesticu, ktorá sa bude môcť ukázať a presvedčiť," povedal Dueňas pre Slovenský zväz hádzanej (SZH).

Skvelá príprava so Slovinskom pomôže

Slovenky čaká v apríli kvalifikačný dvojzápas play off s Chorvátkami. "Máme pred sebou jasné ciele. Chceme tento týždeň využiť na čo najlepšiu prípravu na aprílovú kvalifikáciu. Pomôcť nám k tomu majú prípravné duely so Slovinkami. Teraz máme čas trénovať s celým kádrom, čo chceme naplno využiť," poznamenal Dueňas.

Z pôvodnej nominácie zostala z krídelníčiek vo výbere iba Martina Popovcová: "Súboje so Slovinkami nám určite môžu pomôcť pred kvalifikáciou, lebo ony tiež hrajú balkánskym štýlom ako náš kvalifikačný súper," povedala. Medzištátne priateľské zápasy proti Slovinkám sa budú hrať v piatok 3. marca od 18.00 h a v sobotu od 16.00 h v šalianskej Mestskej športovej hale.

Nominácia hádzanárok SR na sústredenie a na medzištátny dvojzápas proti Slovinsku v Šali (27. februára - 4. marca):

Brankárky: Alexandra Ivanicjová (MTS Žory/Poľ.), Bella Oláhová (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa).

Pivotky: Nikoleta Trúnková (Kisvárda KC/Maď.), Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Barbora Königová (HK Slovan Duslo Šaľa).

Krídelníčky: Martina Popovcová (MŠK Iuventa Michalovce), Monika Pénzesová (HC DAC Dunajská Streda), Lenka Ratvajská (HK Slovan Duslo Šaľa).

Spojky: Karin Bujnochová (MKS Zaglebie Lubin/Poľ.), Vladimíra Bajčiová (Jomi PDO Salerno ASD/Tal.), Adriána Holejová (OGC Nice Côted’Azur Handball/Fr.), Veronika Habánková (Kisvárda KC/Maď.), Barbora Lanczová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen/Švaj.), Alena Dvorščáková (MŠK Iuventa Michalovce), Olívia Ščípová, Diana Mária Vargová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Viac o téme: Slovensko Slovinsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy