Šampionát v exotickej destinácii: Aj Slovensko pocestuje do Dominikánskej republiky!

Zdroj: WBDHF

BRATISLAVA - Svetová hokejbalová federácia WBDHF (World Ball/Dek Hockey Federation) oznámila ďalšiu zaujímavú novinku. Po karibskom ostrove Turks a Caicos bude organizovať majstrovstvá sveta vo formáte 4vs4 opäť v atraktívnej destinácii.

Od 8. do 12. novembra 2023 sa v Dominikánskej republike uskutoční prestížny šampionát v štyroch kategóriách - muži, ženy, Masters 35+ a Masters 45+. V každej kategórii bude mať zastúpenie aj Slovensko, ktoré zabojuje o zisk cenných kovov.

Podujatie sa bude konať v meste Puerto Plata a zápasy sa odohrajú v modernej aréne pre tritisíc divákov. To všetko navyše v blízkosti nádherných karibských pláži. 

Slovensko bude bojovať aj proti Česku či Kanade

Kapacita turnaja je 50 tímov zo 16 krajín z celého sveta. Hneď v prvý deň registrácie sa do mužskej kategórie prihlásilo okrem Slovenska aj Česko, Kanada, Veľká Británia, Québec, Mexiko a domáci výber Dominikánskej republiky.

V ženskej kategórii zatiaľ potvrdili zastúpenie Slovensko, Česko, USA, Kanada, Québec a Veľká Británia. Rovnaké výbery budú hrať aj v kategóriách Masters, kde pribudne aj Výber Severnej Ameriky (Team North America). Stále sa však čaká aj na ďalšie krajiny.

Šampionát v exotickej destinácii: Galéria fotiek (2) Zdroj: WBDHF

Ešte pred šampionátom 4vs4 organizuje WBDHF na prelome júna a júla majstrovstvá sveta vo formáte troch proti trom v českom Hodoníne. Okrem toho bude mať v júni hokejbal prvýkrát v histórii premiéru na Svetových hrách mládeže v rakúskom Klagenfurte.

Viac o téme: Dominikánska republika WBDHF
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy