Futbalový triler na Maracane: Bitka o prestížnu trofej vyvrcholila v jedenástkovom rozstrele

Futbalisti Independiente del Valle sa stali víťazmi juhoamerického SuperpoháraFutbalisti Independiente del Valle sa stali víťazmi juhoamerického Superpohára Zdroj: SITA/AP/Bruna Prado

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Independiente del Valle sa stali víťazmi juhoamerického Superpohára (Recopa Sudamericana).

Ekvádorský klub triumfoval v utorkovej odvete na Maracane nad brazílskym Flamengom 5:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako v riadnom hracom čase i po predĺžení prehral 0:1. V prvom zápase vyhralo Independiente 1:0.

Stredopoliar Flamenga Giorgian de Arrascaeta bol smutný hrdina odvetného súboja. Gólom v šiestej minúte nadstaveného času síce udržal svoj tím v hre a poslal duel do predĺženia, no v záverečnom rozstrele bol potom jediný neúspešný exekútor.

O triumfe Independiente rozhodol premenený pokus Anthonyho Landazuriho v piatej sérii. Hráči Del Valle získali trofej prvýkrát v histórii. Recopa Sudamericana je duel medzi víťazmi Pohára osloboditeľov a Copa Sudamericana.

Viac o téme: Independiente del Valle Recopa Sudamericana