Kobajaši sa musí uspokojiť s druhým miestom: Zlato na veľkom mostíku získal fantastický Zajc

Slovinský skokan na lyžiach Timi ZajcSlovinský skokan na lyžiach Timi Zajc Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

PLANICA - Slovinský skokan na lyžiach Timi Zajc získal na MS v Planici zlato v individuálnej súťaži na veľkom mostíku HS-138. Na domácej pôde triumfoval suverénnym spôsobom s náskokom 10,7 bodu pred Japoncom Rjojum Kobajašim.

Bronz vybojoval Poliak Bronz vybojoval Poliak Dawid Kubacki, ktorý za víťazom zaostal o 11,3 bodu., ktorý za víťazom zaostal o 11,3 bodu.

Zajc bol po prvom kole druhý o sedem desatín bodu za Kobajašim. V druhom kole zaletel do vzdialenosti 137 m, dostal vysoké známky za štýl a vyšvihol sa na najvyšší stupienok. Pre Zajca je to životný úspech. Doposiaľ jediný Slovinec, ktorý na veľkom mostíku získal zlato, bol Franci Petek na MS 1991 vo Val Di Fiemme ešte pod hlavičkou Juhoslávie.

"Zvíťaziť na domácej pôde je skvelý pocit, chcem si to naplno užiť. Vyšli mi dva dobré skoky. Mostík v Planici je môj obľúbený, čo som potvrdil už vo štvrtok víťazstvom v kvalifikácii. Chcem sa poďakovať mojej rodine i všetkým fanúšikom, atmosféra bola fantastická. Na tieto momenty nikdy nezabudnem," vyznal sa Zajc v prvom rozhovore.

Kobajaši v druhom kole doplatil na silný zadný vietor, má však prvú individuálnu medailu z MS. Obhajca titulu z  Oberstdorfu 2021 Rakúšan Stefan Kraft skončil šiesty tesne pred lídrom celkového poradia Svetového pohára Nórom Halvorom Egnerom Granerudom, ktorý v 2. kole neudržal bronzovú priečku.

Viac o téme: Rjoju Kobajaši Dawid Kubacki Timi Zajc