VIDEO Liptáci našli recept na Slovan a zachránili sa, Prešov istým zostupujúcim

Na snímke uprostred Tomáš Török (Slovan), vpravo Kamil Walega a vľavo Lukáš Handlovský (obaja Mikuláš)Na snímke uprostred Tomáš Török (Slovan), vpravo Kamil Walega a vľavo Lukáš Handlovský (obaja Mikuláš) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti Prešova zostúpia z Tipos Extraligy do druhej najvyššej súťaže. Definitívne o tom rozhodla ich prehra vo Zvolene (0:7) v predposlednom 43. kole a zároveň víťazstvo Liptovského Mikuláša nad vedúcim Slovanom Bratislava (3:1).

Liptáci sa udržali medzi slovenskou elitou, pred záverečným kolom majú pred posledným Prešovom šesťbodový náskok.

Úradujúci majster nevyužil možnosť zaistiť si víťazstvo v základnej časti, bodovo ho dostihli druhé Košice, pred záverečným kolom má však stále všetko vo svojich rukách. Ak zdolá doma Nové Zámky v riadnom hracom čase, obháji Pohár Dušana Pašeka.

Liptáci sa ujali vedenia v 7. minúte zásluhou presilovkového gólu Kirilla Diakova, v druhej tretine poistili náskok Tomáš Bokroš a Kamil Walega. Hostia dokázali v tretej časti už len znížiť gólom Tomáša Ziga v početnej výhode. Mikuláš sa udržal medzi elitou, pred nedeľným záverečným extraligovým kolom má nedostihnuteľný šesťbodový náskok pred posledným Prešovom, ktorý zostupuje do SHL.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Gól: 7. Diakov (Saari, Karsums), 25. Bokroš (Walega, Karsums), 28. Walega (Vähätalo, Handlovský) - 45. Zigo (Duke, Ščerbak). Rozhodovali: Stano, Korba - Jedlička, Stanzel, vylúčení: 10:6 na 2 min., navyše Walega 5 min+DKZ za bitku - Török 5 min+DKZ za napadnutie, Golian 5 min za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1680 divákov.

Zvolen deklasoval Prešov

Hokejisti Zvolena zvíťazili v 43. kole Tipos extraligy nad posledným Prešovom 7:0 a po piatich prehrách bodovali naplno. Prešov prehral tretí duel za sebou a kolo pred koncom základnej časti opúšťa najvyššiu súťaž, pretože už nemá šancu skončiť na predposlednej priečke.

Zvolenčania bez šiestich hráčov základnej zostavy v prvej tretine dominovali a v piatej minúte išli za 27 sekúnd do vedenia 2:0. Najprv po strele Hecla a potom v početnej výhode po koncovke Sideroffa. Prešovčania v ďalšej časti nevyužili štyri presilovky za sebou, trikrát ich zachránila žŕdka a nepomohla im ani výmena brankárov.

Hokejisti Zvolena sa tešia Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V polovici stretnutia skóroval druhýkrát Hecl a v tretej tretine pridali ďalšie góly po dierach v defenzíve hostí Hain, Huntebrinker a Bondra. O výsledkovú bodku sa postaral v presilovke Jedlička.

HKM Zvolen – HC MV Transport Prešov 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Góly: 5. M. Hecl (Sideroff), 5. Sideroff (Messner, Huntebrinker), 30. M. Hecl (Sideroff, Sládok), 45. Hain (M. Hecl, Huntebrinker), 47. Huntebrinker (Šiška), 47. R. Bondra (Jedlička, Marcinek), 51. Jedlička (Huntebrinker, Messner). Rozhodovali: D. Konc st., Baluška – Synek, Gegáň, vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Mudrák – Ľalík obaja 5 + DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1596 divákov.

Trenčín si poradil s Nitrou

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase predposledného 43. kola Tipos Extraligy nad HK Nitra 4:2. Domáci figurujú na deviatej priečke tabuľky o bod za Popradom. Nitra je desiata a v záverečnom kole sa pobije o poslednú postupovú priečku v priamom súboji s jedenástym Liptovským Mikulášom, ktorý prekvapujúco vyhral doma nad Slovanom Bratislava 3:1.

VIDEO Liptáci našli recept Galéria fotiek (3)

Nitrania si v úvode zahrali presilovku 5 na 3, no šancu nevyužili a potom doplatili na vlastnú nedisciplinovanosť. V prvej tretine hrali až dvakrát v oslabení o dvoch hráčov, čo Trenčania využili. V 6. minúte otvoril skóre Sojčík a v 11. pridal druhý gól Petráš. Nitra nevyužila ani svoju druhú šancu v hre 5 na 3 a krátko po prvej prestávke pykala, keď zvýšil už na 3:0 Tourigny. Ďalšie tri góly padli v presilovkách. Najprv v 49. minúte znížil Baláž, v 54. upravil na 4:1 Čacho a o tri neskôr skorigoval výsledok Lacka.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Góly: 6. Sojčík (Šťastný, Flick), 11. Petráš (Čacho, Tourigny), 24. Tourigny, 54. Čacho (Tourigny) - 49. Baláž (Krivošík, Tvrdoň), 56. Lacka (Tvrdoň, Gill). Rozhodovali: Žák, Štefik - Junek, D. Konc ml., vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 3148 divákov.

Košice proti Spišiakom neinkasovali

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:0. Skóre otvoril košický kapitán Michal Chovan, ktorý sa po vyše mesačnej absencii vrátil do zostavy. Ďalšie dva góly domácich pridali Matúš Havrila a Marek Bartánus, ktorý uzavrel skóre gólom do prázdnej bránky.

Brankár Jaroslav Janus dosiahol tretie čisté konto v kariére a prispel k tomu, že Košičania neinkasovali už v štyroch domácich zápasoch po sebe.

"Oceliari" sa ziskom troch bodov dotiahli na lídra tabuľky Slovan Bratislava a o víťazovi základnej časti sa rozhodne až v jej poslednom kole v nedeľu. Košičania sa predstavia v Banskej Bystrici, Slovan bude hrať doma s Novými Zámkami. Hráči Spišskej Novej Vsi klesli zo štvrtej na piatu priečku.

HC Košice - HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 22. Chovan (Fejes, Jääskeläinen), 24. Havrila (Olsson, Breton), 60. Bartánus (Fejes, Chovan). Rozhodovali: T. Orolin, Krajčík - Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3793 divákov.

Nové Zámky bodovali proti Michalovciam

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v súboji tabuľkových susedov v piatkovom zápase 43. kola Tipos extraligy doma nad Duklou Ingema Michalovce 4:2. Svojho súpera preskočili v tabuľke a patrí im 6. priečka, čiže posledné miesto garantujúce priamy postup do play off. Pred hráčmi zo Zemplína majú náskok dvoch bodov.

O rozhodujúci presný zásah sa postaral v 27. min štvrtý útok Novozámčanov, skóroval Juraj Mikúš. V záverečnej minúte pridal poistku Tomáš Mikúš.

HC MIKRON Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Loggins (Lee), 6. T. Mikúš (Ondrušek, Klempa), 27. J. Mikúš (Faith, Bezúch), 60. T. Mikúš (Farley, Mamčics) – 9. Macejko (Okoličány), 20. Galamboš. Rozhodovali: Výleta, Rojík – M. Orolín, Hajnik, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.

Poprad pôjde do kvalifikácie, nestačil na Banskú Bystricu

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica triumfovali v piatkovom zápase 43. kola Tipos extraligy na ľade HK Poprad 4:2. Domáci po prehre stratili možnosť dostať sa na šieste miesto, ktoré zaručuje priamy postup do štvrťfinále play off.

Banská Bystrica rozhodla o víťazstve v druhej tretine a dostala sa v tabuľke na 4. priečku pred Spišskú Novú Ves. "Kamzíci" naopak prehrali druhý duel za sebou, patrí im 8. priečka a predstavia sa v kvalifikácii o postup do štvrťfinále.

HK Poprad - HC '05 Banská Bystrica 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 10. Mlynarovič (Bubela, Kukuča), 49. Svitana (Betker, Drgoň) – 2. Kontos (Watling, Troock), 29. Bíreš (Kabáč), 36. Troock (Kontos), 59. Bačik (Tamáši). Rozhodovali: J. Konc ml., Novák – Bogdaň, Knižka, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1605 divákov.

Viac o téme: HKM Zvolen HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín MHk 32 Liptovský Mikuláš HC MV Transport Prešov