Príde Juraj Slafkovský na majstrovstvá sveta? Šéf Montrealu sa vyjadril jasne!

Na snímke Juraj Slafkovský (Slovensko) sa raduje s divákmi z góluNa snímke Juraj Slafkovský (Slovensko) sa raduje s divákmi z gólu Zdroj: TASR/Martin Baumann

MONTREAL - Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa nešťastne zranil ešte v polovici januára a čas rekonvalescencie určil jeho klub Montreal Canadiens na tri mesiace.

Do hry by sa tak mohla tohtoročná draftová jednotka vrátiť v apríli, kedy v NHL končí základná časť. Keďže Montreal sa do play-off tento rok nepozrie, slovenských fanúšikov zaujíma jeho prípadný štart na majstrovstvách sveta, ktoré sa odohrajú v termíne od 12. do 28. mája.

Túto možnosť ale generálny manažér Canadiens jednoznačne vylúčil. "Kent Hughes v podstate vylučuje, že keď bude zdravý, pošle Juraja Slafkovského na majstrovstvá sveta. Povedal, že budú mať averziu k riziku s rozhodnutiami ako je toto kvôli všetkým zraneniam v tejto sezóne," uviedol na Twitteri kanadský novinár Eric Engels. 

Slafkovský, ktorý bol jednotka uplynulého draftu NHL, odohral v prebiehajúcom ročníku NHL 39 zápasov so ziskom 10 kanadských bodov za 4 góly a 6 asistencií. V štatistikách má aj 33 trestných minút a 13 mínusových bodov.

Viac o téme: Slovensko Montreal Canadiens Juraj Slafkovský MS v hokeji 2023 Kent Hughes
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Eric Engels
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy