Ôsme zlato zo šampionátov: Jari Magnus Riiber vyhral skoky na veľkom mostíku

Jari Magnus RiiberJari Magnus Riiber Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

PLANICA - Nórsky reprezentant v severskej kombinácii Jari Magnus Riiber získal na MS v Planici zlatú medailu v individuálnej súťaži so skokmi na veľkom mostíku.

V slovinskom stredisku triumfoval suverénne s náskokom 1:01,4 minúty pred krajanom Jensom Luraasom Oftebrom. Vybojoval tak vo svojej štvrtej súťaži na šampionáte štvrtý titul majstra sveta.

Riiber si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu už po úvodnej skokanskej časti, po ktorej sa usadil na čele, keď pristál na značke 147 m. Na 10 km bežecký úsek sa vydal s náskokom 36 sekúnd pred Rjotum Jamamotom z Japonska.

V bielej stope podal 25-ročný Nór výborný výkon, dokázal ešte zveľadiť svoj náskok a získal ôsmu zlatú medailu na svetových šampionátoch. Stal sa tak celkovým lídrom v tejto historickej štatistike, keď prekonal Nemca Erica Frenzela, ktorý získal sedem najcennejších kovov.

Zároveň je len druhým nórskym združenárskym majstrom sveta na veľkom mostíku. Obhajca titulu Johannes Lamparter z Rakúska skončil tretí. Líder celkového poradia Svetového pohára zaostal za druhým Oftebrom o tri sekundy a pripísal si tretiu bronzovú medailu na šampionáte.

MS v severskom lyžovaní v Planici - severská kombinácia:

Muži - individuálna súťaž so skokmi na veľkom mostíku HS138: 1. Jarl Magnus Riiber 23:42,6 min., 2. Jens Luraas Oftebro (obaja Nór.) +1:01,4, 3. Johannes Lamparter (Rak.) 1:04,7, 4. Kristjan Ilves (Est.) +1:09,0, 5. Stefan Rettenegger (Rak.) +1:10,2, 6. Julian Schmid (Nem.) +1:31,0, 7. Matteo Baud (Fr.) +1:34,4, 8. Jörgen Graabak (Nór.) +2:03,8, 9. Ilkka Herola (Fín.) +2:04,4, 10. Rjota Jamamoto (Jap.) +2:05,9

Viac o téme: Skoky na lyžiach Jari Magnus Riiber MS v Planici
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy