Slovenským hádzanárkam vyšla odveta so Slovinkami na výbornú: Bol to diametrálne iný zápas

Na snímke zľava Adriána Holejová (Slovensko) a Erin Novaková (Slovinsko)Na snímke zľava Adriána Holejová (Slovensko) a Erin Novaková (Slovinsko) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

ŠAĽA - Slovenské hádzanárky zvíťazili v druhom prípravnom zápase nad Slovinskom 31:25 a odplatili súperkám prehru 20:31 z úvodného duelu.

Zverenky trénera Jorgeho Dueňasa predviedli diametrálne odlišný výkon, duel proti ôsmemu tímu z lanských ME rozhodli vo svoj prospech v záverečnej dvadsaťminútovke. Opäť bola streleckou líderkou Barbora Lanczová, ktorá tentoraz skórovala deväťkrát. Slovenky zápasom zavŕšili marcovú prípravu na aprílovú kvalifikáciu play-off o postup na MS proti Chorvátsku.

odvetný prípravný zápas::

SLOVENSKO - Slovinsko 31:25 (13:13)
Zostava a góly SR:
Ivanytsia, Furgaláková, Oláhová - Trúnková 4, Györiová, Königová, Popovcová 4, Pénzes 1, L. Ratvajská, Bujnochová 2, Bajčiová 1, Holejová 5, Habánková 4, Lanczová 9/4, Škoricová 1, Dvorščáková, Ščípová, D. M. Vargová

Najviac gólov za Slovinsko: Novaková a Barukčičová po 4 pok. hody: 4/4 - 1/0, vylúčené: 3 - 4, ČK: 35. Ljepojová (Slovin.) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Budzák a Záhradník (obaja SR), 650 divákov

hlasy po zápase: /zdroj: slovakhandball.sk/:

Martina Popovcová, krídelníčka SR: "Z našej strany to bol podstatne lepší výkon. Bolo to náročné na koncentráciu, ale plnili sme pokyny trénera a myslím si, že sme to zvládli. V obrane sme hrali dostatočne agresívne a darilo sa nám v útoku premieňať šance."

Adriána Holejová, spojka SR: "Do odvety sme išli so zámerom zlepšiť obranu, hrať v nej kompaktnejšie a v útoku dodržiavať systém a dbať na detaily, ktoré nám v piatok chýbali. Mne sa dnes hralo oveľa lepšie."

Alexandra Ivanicjová, brankárka SR: "Už výsledok ukazuje, že sme odvetu zvládli lepšie. Dievčatá hrali v obrane agresívne, a tak sa aj mne lepšie chytalo."

Viac o téme: Slovensko Slovinsko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy