VIDEO Napätie na hracej ploche sa miestami dalo krájať: Gašparík cíti krivdu voči rozhodcovi

Na snímke roztržka hráčov ŠK Slovan Bratislava a hráčov FC Spartak TrnavaNa snímke roztržka hráčov ŠK Slovan Bratislava a hráčov FC Spartak Trnava Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava začali derby proti Trnave skvelým prvým polčasom a súperovi odskočili na rozdiel troch gólov.

Pred rekordnou návštevou sezóny (11.480 divákov) zdolali svojho rivala 4:1, ani plný bodový zisk im však nezaručil prvenstvo po základnej časti, keď o bod zaostali za Dunajskou Stredou.

Tréner Slovana Vladimír Weiss pochválil výkon hosťujúceho tímu. Kouč Spartaka Michal Gašparík na pozápasovej tlačovej konferencii uviedol, že rozhodujúcim faktorom boli skúsenosti "belasých" s ťažšími zápasmi.

Na snímke fanúšička ŠK Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Jakub Kotian

V poradí 166. derby odštartoval gólovo v 17. minúte Juraj Kucka, ktorý si na zadnej žrdi našiel predĺženú loptu a hlavičkou prekonal Dominika Takáča. "Každý má nejakú pozíciu a miesto, kam má ísť. Odraz lopty už však nenacvičíš, veril som, že sa to ku mne odrazí. Zostal som tam sám a iba som doťukol do bránky," uviedol v mixzóne tridsaťšesťročný stredopoliar.

Domáci sa do prestávky presadili ešte dvakrát, najskôr v 37. minúte zvýšil na 2:0 Aleksadar Čavrič a o dve minúty zabezpečil obhajcovi titulu trojgólový náskok premiérovým gólom vo Fortuna lige Malik Abubakari.

Zápas v neľahkej situácií

"Mňa Trnava prekvapila, aj keď prehrala 1:4, hrala dobre kombinačne. Jej hráči boli v prvom polčase silní na lopte, hlavne v krídelných priestoroch," pochválil výkon Trnavy tréner Slovana Vladimír Weiss, ktorého tím naplno bodoval po troch remízach: "Pre nás to bol zápas v neľahkej situácii. Myslím si, že sme videli výborný futbal. Podali sme dobrí výkon a konečne sme boli efektívni."

Tréner Trnavy Michal Gašparík: Začali sme panikáriť,
Slovan má skúsenosti s ťažšími zápasmi

Po zmene strán sa Slovan koncentroval na ubránenie vypracovaného náskoku. V 59. minúte sa Spartaku podarilo streliť kontaktný gól zásluhou Sebastiána Kóšu. "Rozhodli situácie, na ktoré sme sa pripravovali a vedeli sme, že Slovan ich má silné.

Prvý polčas rozhodol dianie celého zápasu," povedal devätnásťročný trnavský obranca, na ktorého slová nadviazal aj tréner Michal Gašparík: "Slovan má skúsenosti s ťažšími zápasmi, čo sa z môjho pohľadu ukázalo ako kľúčové."

Na snímke zľava obranca Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Šance hostí aspoň na bod definitívne pokazila nádeje neprehľadná situácia zo 78. minúty. Slovan rozohrával rohový kop, pred ktorým prišlo k viacerým kontaktom, jeden z nich však hlavný arbiter Boris Marhefka "ocenil" na pokutový kop.

Hosťujúci obranca Kristián Koštrna zasiahol nohou do oblasti rozkroku Kucku a po druhej žltej karte oslabil svoje mužstvo. "Rozhodca to celkovo nezvládol. Hráči sa tam strkali, mohol bez problémov odpískať útočný faul a nič by sa neudialo, pretože "Kuco" tam išiel do neho s hlavou.

Na snímke tréner ŠK Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Jakub Kotian

Dal žltú kartu v podstate za nič, následne si uvedomil, že Koštrna už jednu žltú má a musel ho vylúčiť a nariadiť penaltu. Dalo sa tomu predísť, pretože takýchto faulov je mnoho. Aj mladý Vlado Weiss mal žltú kartu a spravil ďalšie 2-3 fauly, a keď sa nedáva druhá žltá karta za to, tak potom nemôže rozhodca takto uletieť," kritizoval vyhodnotenie situácie kouč hostí.

Na slová Michala Gašparíka ihneď reagoval aj hosťujúci tréner Weiss: "Nevidel som tú situáciu, ale už nebudem Trnavu toľko chváliť a byť taký objektívny. Vidím, že odozva od Michala nie je vždy v poriadku. Ale v poriadku, je to derby, náš protivník. Vladov zákrok bol na žltú kartu, ale potom som nevidel žiadny na žltú. Keď sme hrali v Trnave, tak boli tri zákroky na červenú."

Tréner Vladimír Weiss: Urobili sme menej chýb, preto sme vyhrali

Viac o téme: FC Spartak Trnava ŠK Slovan Bratislava Michal Gašparík