VIDEO Najlepší z najlepších je späť: Návrat po troch rokoch zakončený výstavným škrtením!

Jon Jones na turnaji UFC 285Jon Jones na turnaji UFC 285 Zdroj: SITA/AP/David Becker

LAS VEGAS - Najlepší bojovník naprieč všetkými váhami v histórii zmiešaných bojových umení je v očiach väčšiny fanúšikov Jon Jones. Americký rekordér síce pred troma rokmi ukončil kariéru, no v skutočnosti sa len pripravoval na prestup do ťažkej váhy, ktorý mu vyšiel excelentne.

Posledný zápas mal Jones v auguste 2020, keď po spornom rozhodnutí bodových napokon zdolal Dominicka Reyesa. Odvtedy sa jeho návrat musel niekoľkokrát odložiť, no už dlhý čas bolo jasné, že sa Jones už do poloťažkej váhy nevráti. Internetom neustále kolovali fotografie z jeho tréningov, z ktorých bola vidieť obrovská zmena Jonesovho tela.

Nový šampión ťažkej váhy

Po odchode Francisa Ngannouho, ktorý sa nepohodol s prezidentom Danom Whiteom dostal Jon Jones príležitosť zápasiť okamžite o uvoľnený titul. Jeho súperom bol dovtedy neukončený Francúz Ciryl Gane, ktorý nastupoval do zápasu len s jednou porážkou - práve zo zápasu s Francisom.

Zápas bol vyslovene len na jednu bránu a Jones preniesol súboj na zem už v úvodnej polovici 1. kola. Na zemi si natlačil Francúza na pletivo a hneď prvú chybu hrubo potrestal. Ganovi vopchal ruku pod krk a v súčasnosti už dvojnásobný neúspešný vyzývateľ do pár sekúnd škrtenie odklepal.

Jon Jones tak upravil svoje skóre na 27-1, pričom jeho jediná oficiálna kariérna prehra prišla po diskvalifikácii. Jeho najbližším vyzývateľom bude s najväčšou pravdepodobnosťou Stipe Miočič, ktorý kraľoval ťažkej váhe 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: UFC Jon Jones Ciryl Gane
  • Autor: © Zoznam/Martin Solčan
  • VIDEO: Twitter/Por Dentro da Luta
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy