Oslabená Barcelona zvládla udržať náskok, Real Madrid bol v útoku neškodný a opäť zakopol

Raphinha a jeho gólové oslavyRaphinha a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v 24. kole španielskej La Ligy nad Valenciou 1:0. Na čele tabuľky majú 9-bodový náskok pred druhým Realom Madrid, ktorý večer iba remizoval na pôde Betisu Sevilla 0:0.

Karim Benzema síce v 12. minúte z priameho kopu dopravil loptu do siete, gól však neplatil, lebo Antonio Rüdiger stojaci vedľa múru sa dotkol lopty rukou.

O triumfe Barcelony rozhodol v 16. minúte Raphinha, ktorý po oblúčiku Sergia Busquetsa do šestnástky hlavičkou prekonal Giorgiho Mamardašviliho. Ferran Torres nepremenil v druhom polčase pokutový kop a domáci napokon dohrávali s desiatimi, keď Ronald Araujo videl v 59. minúte červenú kartu. Hráči Realu Valladolid zdolali Espanyol Barcelona 2:1 a v tabuľke sa posunuli na 14. miesto.