VIDEO Zmena na čele extraligy: Slovan opäť zlyhal a v poslednom kole prišiel o prvenstvo!

Na snímke zľava Patrik Maier (Slovan), Richard Ondrušek (Nové Zámky) a Mário Múčka (Nové Zámky)Na snímke zľava Patrik Maier (Slovan), Richard Ondrušek (Nové Zámky) a Mário Múčka (Nové Zámky) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli v záverečnom 44. kole Tipos extraligy, keď prehrali v nedeľu doma s Novými Zámkami 2:4. Prišli tak o prvú priečku v tabuľke, ktorú prepustili Košiciam.

Tie vyhrali v Banskej Bystrici 4:2 a stali sa víťazmi základnej časti. Nové Zámky obsadili v tabuľke 6. miesto a vybojovali si priamy postup do štvrťfinále play off.

Úradujúci majster síce viedol od 9. minúty po góle Liama Pecarara, ale Nové Zámky dokázali ešte do polovice stretnutia otočiť skóre. O dve minúty neskôr vyrovnal Juraj Mikúš a v druhej tretine skórovali aj Troy Loggins a Tomáš Mikúš.

VIDEO Zmena na čele Galéria fotiek (8)

Po treťom inkasovanom góle vystriedal Jareda Coreaua v domácej bránke Samuel Hlavaj. Slovan v tretej časti znížil zásluhou Branta Harrisa, ale viac sa mu už zdramatizovať zápas nepodarilo. V 56. minúte spečatil na 4:2 svojím druhým presným zásahom v zápase T. Mikúš.

HC Slovan Bratislava - HC Mikron Nové Zámky 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 9. Pecararo (Takáč), 44. Harris (MacKenzie, Takáč) - 12. J. Mikúš (Faith, Mamčics), 28. Loggins (Johnson, Klempa), 35. T. Mikúš (Farley, Roman), 56. T. Mikúš (Mamčics, Klempa). Rozhodovali: J. Konc ml., Orolín - Hercog, Knižka, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5634 divákov.

Slovan Bratislava: Coreau (35. Hlavaj) - MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo - Pecararo, Harris, Takáč - Fominych, Kytnár, Ščerbak - Duke, Minárik, Zigo - Török, Preisinger, Kukumberg

Nové Zámky: Kantor - Chovan, Lee, Roman, Kozák, Ligas, Mamčics, Laurenčík - Klempa, Johnson, Loggins - T. Mikúš, Jackson, Farley - Múčka, Ondrušek, Lapšanský - Bezúch, J. Mikúš, Faith

V slovenskej extralige padol prvý hetrik v sezóne

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v záverečnom kole základnej časti Tipos extraligy nad HKM Zvolen 6:3. Prvým hetrikom v slovenskej extralige sa na výsledku podieľal útočník domácich Hayden Verbeek. Zvolenčania, ktorí nastúpili bez viacerých hráčov zvyčajnej zostavy, prehrali šiesty z uplynulých siedmich zápasov.

Do play off vstúpia z 3. miesta, ich súper bude 6. tím po základnej časti. Spišiaci nazbierali v dlhodobej časti 79 bodov rovnako ako Banská Bystrica a tieto dva tímy sa stretnú vo štvrťfinále play off. Pre Spišiakov pôjde vôbec o prvú účasť vo štvrťfinále slovenskej extraligy.

TEL - 44. kolo:
HK GROTTO Spišská Nová Ves - HKM Zvolen 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)
Góly: 21. Verbeek (Kerbashian, Majdan), 36. Verbeek (Majdan), 47. Kebashian (Beaudry), 47. Verbeek (Laporte, Kerbashian), 57. Verbeek (Majdan, Nellis), 60. Ališauskas (Vartovník) - 16. Marcinek (Huntebrinker, Hecl), 53. Kubka (Bondra, Jedlička), 56. Šiška. Rozhodovali: Goga, Kalina - Frimmel, Gegáň, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2780 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Beaudry, Ordzovenský, Ališauskas, Malina, Valach, Ulander, Groch - Verbeek, Kerbashian, Majdan - Giľák, Nellis, Laporte - Džugan, Myklucha, Novák - Vartovník, Bortňák, Belluš - Šúty

Zvolen: Paterson - Messner, Rauhauser, Hraško, Hanna, Kubka, Hain, Sládok - Jedlička, Marcinek, Bondra - Mudrák, Šiška, Stupka - A. Barcík, Brumerčík, Csányi - Huntebrinker, Hecl

Košice si poradili s Banskou Bystricou

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 44. kole Tipos extraligy na ľade HC '05 Banská Bystrica 4:2 a udržali si šance na prvé miesto po základnej časti. Oceliari si pripísali ôsmy triumf za sebou. Tím spod Urpína nastúpil už s uzdraveným kapitánom Ďatelinkom a keďže mal istotu štvrtej priečky, voľno dostali Bačík, Watling a Kabáč.

44. kolo TEL:
HC '05 Banská Bystrica – HC Košice 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 4. Troock (Ryczek), 29. Sojka (Tamáši) – 12. Southorn (Jääskeläinen), 18. Michal Chovan (Jääskeläinen, Rogoň), 46. Bartánus (Pollock), 60. Hovorka. Rozhodovali: Snášel ml., Crman – Staššík, Valo, vylúčení na dve min.: 8.6, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, 2453 divákov

Banská Bystrica: Belányi – Holenda, Cormier, Luža, Ďatelinka, Kojo, Ryczek – Šoltés, Tamáši, Jendek – Troock, Kontos, Urbánek – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Gabor, Sojka, J. Uram

Košice: Janus – Olsson, Breton, L. Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš – Jääskeläinen, Michal Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Marek Slovák, Paršin – Hovorka, Linet, Havrila

V Nitre padol jediný gól

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili v záverečnom kole základnej časti Tipos extraligy na ľade s Nitry 1:0. "Corgoni" si aj napriek prehre zabezpečili postup do kvalifikácie o štvrťfinále play off, na čo im stačilo neprehrať s Liptákmi o viac ako gól.

Dôležitosť zápasu sa odrazila aj do konečného výsledku. Prvý gól duelu strelili hostia až v 47. minúte zásluhou Uhríka. Hostia v závere vrhli všetko do útoku, napokon však už ani v záverečnej hre bez brankára nedokázali streliť potrebný druhý gól a sezóna sa pre nich skončila.

HK Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 47. Uhrík (Diakov, Vähätalo). Rozhodovali: Baluška, Štefik - Synek, Jedlička, vylúčení: 0:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 3431 divákov.

Nitra: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitáloš, Pupák – Baláž, Gill, Krivošík – A. Sýkora, Solenský, Lacka – Tvrdoň, Hrnka, Elmer – Leščenko, Bajtek, Čederle - Pekarčík

L. Mikuláš: Valent – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Handlovský, Walega, Karsums – Kuru, Saari, Kriška – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Štrauch, Šmída, Vankúš

Poprad zaznamenal skvelú otočku

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v zápase 44. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:2. V zápase prehrávali od 15. minúty 0:2, no napokon otočili skóre vo svoj prospech. "Kamzíci" nazbierali v základnej časti rovnako ako Michalovce 72 bodov. Zásluhou lepšieho skóre aj vzájomných zápasov sa umiestnili na 7. mieste, Michalovce obsadili 8. priečku.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Góly: 11. Matúš Paločko (Pereskokov, Osburn), 15. Suja (Glazkov) - 33. Bubela (Petráš), 38. Špirko, 50. Meliško (Drgoň), 59. Matej Paločko (Razgals). Rozhodovali: Korba, Jobbágy - Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 5:8 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 2718 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Bazevičs, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Cibák, Pišoja - Pereskokov, Suja, Zabusovs - Puliš, Galamboš, Matúš Paločko - Garreffa, Buc, Bjalončík - Vašaš, Chalupa, Žitný

Poprad: Valluš - Kotvan, Vainio, Betker, Drgoň, Podlipnik, Meliško, Brincko, Jasečko - Razgals, Kolouch, Záborský - Svitana, Mlynarovič, Matej Paločko - Petráš, Bubela, Peresunko - Kukuča, Špirko, Sokoli

Trenčín nestačil na posledný Prešov

Hokejisti Prešova zvíťazili v záverečnom kole základnej časti Tipos extraligy na ľade Trenčína 4:1. Triumf však nič nezmenil na ich vypadnutí z najvyššej slovenskej súťaže, ich súper mal už pred stretnutím istý postup do kvalifikácie o štvrťfinále play off.

Hosťom nezväzoval ruky tlak a o dva góly viedli už v 13. minúte zásluhou Maxa Gerlacha a Eduarada Šimuna. Američan pridal ďalší presný zásah po sedemnástich sekundách druhej tretiny a o chvíľu ho napodobnil Alexander Avtsin. Za domácich už len znížil Patriks Ozols.

HK DUKLA Trenčín - HC MV TRANSPORT Prešov 1:4 (0:2, 1:2, 0:1)
Góly: 29. Ozols (Tourigny, Jurík) - 6. a 21. Gerlach (Girduckis), 13. Šimun (Avtsin, Nauš), 27. Avtsin (Gerlach, Nauš). Rozhodovali: Stano, Hronský - Durmis, Konc ml., vylúčení: 5:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2181 divákov.

Trenčín: LaCouvee  – Tourigny, Ozols – Nemčík, Martiška – Kupec, Ulrych – Dalecký, Čacho, Petráš – Drábek, Flick, Thelin – Obdržálek, Jurík, Krajčovič – Gaťár, Jakubec, Sloboda

Prešov: Rabčan – Giles, Fekiač – Khlystov, Nátny – D. Jendroľ, Turan – Rajnoha, Thomka, – Nauš, Girduckis, Gerlach – Avtsin, Salituro, Tkáč – Ščurko, Klíma, Žilka – K. Jendroľ, Šimun, Lalík

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC '05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín MHk 32 Liptovský Mikuláš HC Mikron Nové Zámky HK GROTTO Spišská Nová Ves HC MV Transport Prešov