VIDEO Nie každý deň je nedeľa: Tampa utrpela debakel, Tatarovci takmer padli v Arizone

Gólová radosť hráčov CarolinyGólová radosť hráčov Caroliny Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

CAROLINA - Hokejisti Caroliny Hurricanes zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL nad Tampou Bay Lightining vysoko 6:0. V domácom drese zažiarili fínski útočníci Teuvo Teräväinen, ktorý strelil hetrik, a Jesperi Kotkaniemi s gólom a štyrmi asistenciami.

Teräväinen dosiahol svoj druhý hetrik v kariére a stal sa piatym hráčom Caroliny, ktorému sa to podarilo v prebiehajúcej sezóne.

"Mám pocit, že niekedy mi chvíľu trvá, kým sa rozbehnem a získam sebavedomie. Vždy mám pocit, že môžem hrať lepšie," povedal Teräväinen pre nhl.com a vyjadril sa aj k hetriku: "Určite je výnimočné streliť tri góly. Pred týždňom som prišiel o starého otca, takže som hral aj pre neho."

Kotkaniemi zaznamenal svoj prvý päťbodový zápas v kariére a zaostal len o jeden bod za klubovým rekordom. "Nie je to zlé. Tím mal skvelý večer a pár bodov je pekné plus," uviedol.

Gólová radosť hráčov Caroliny Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

Domáci brankár Frederik Andersen zaznamenal 14 zákrokov a dosiahol svoje prvé čisté konto v sezóne. Tampa Bay v zostave bez zraneného obrancu Erika Černáka prehrala piaty duel za sebou a v tabuľke východnej konferencie je piata.

Tatar pri výhre New Jersey, Meier skóroval v prvom zápase

New Jersey v zostave s Tomášom Tatarom triumfovalo na ľade Arizony 5:4 po predĺžení, Timo Meier dal pri svojej premiére v novom drese gól. Kapitán Nico Hischier rozhodol v 23. sekunde nadstaveného času.

"Nebol to dobrý výkon, ale zvládli sme to. Samozrejme, je skvelé začať gólom. Nehral som už nejaký čas, takže som sa snažil hrať jednoducho," uviedol Meier, ku ktorého premiére sa vyjadril aj Hischier:

"Nie je pre neho ľahké sem prísť. Hráme iným systémom a on bol mimo hry niekoľko zápasov, ale zvládol to naozaj dobre. Strelil gól a to je presne to, čo mu ide veľmi dobre. Teším sa, že ho môžem vidieť v drese New Jersey."

Slovenský útočník Tatar odohral v prvej formácii 15:27 minút, počas ktorých sa prezentoval jednu strelou a hitom. Tridsaťdvaročný krídelník zaznamenal jeden mínusový bod a pripísal si aj dvojminútový trest.

Quick s prvom výhrou v drese Vegas

Jonathan Quick zaznamenal svoju prvú výhru po prestupe do Vegas. Quick pomohol Vegas 25 zákrokmi, keď jeho klub zdolal doma Montreal 4:3.

"Od začiatku som sa cítil celkom dobre. Samozrejme, je to iné prostredie a mám na sebe inú farbu dresu. Snažím sa však predviesť dobrý výkon, keď som na ľade," povedal Quick.

Brankár Vegas Jonathan Quick Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Lucas Peltier

Pochválil ho aj tréner Bruce Cassidy: "Páčila sa mi jeho hra. Urobil veľký zákrok na konci duelu, čo sme potrebovali a on to zvládol." Dva góly zaznamenal útočník Ivan Barbašev, ktorý prišiel zo St. Louis Blues. Celkovo nazbieral od svojho príchodu už päť bodov (2+3) a Golden Knights triumfovali v treťom zápase za sebou.

Detroit v boji o play-off stratil dych

Philadelphia uštedrila Detroitu šiestu prehru za sebou, keď doma zvíťazila 3:1. Domáci Scott Laughton skóroval vo svojom 500. zápase v profilige za Flyers. Carter Hart zaznamenal 25 zákrokov.

"Okrem prvých piatich minút druhej tretiny som mal pocit, že sme boli dobrí. Myslím si, že sme mali častejšie puk na hokejkách, dobre sme bránili a v určitých momentoch sme zblokovali niekoľko dobrých striel," skonštatoval tréner domácich John Tortorella. Brendan Lemieux zaznamenal jednu strelu vo svojej premiére za Philadelphiu po príchode z Los Angeles.

Noah Cates (Philadelphia) oslavuje Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

Hráči Seattlu vyhrali na ľade Colorada 3:2 po predĺžení a dosiahli štvrtý triumf za sebou. Yanni Gourde rozhodol duel v 62. minúte. "Cítil som, že strieľať nízko nad ľadom je moja najlepšia možnosť, pretože Georgiev je skvelý brankár," povedal Gourde pre ktorého to bol desiaty gól v sezóne.

Obhajca Stanleyho pohára prehral v treťom stretnutí za sebou a v tabuľke Západnej konferencie je na siedmej priečke.

NHL - výsledky:

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Góly: 7. Svečnikov, 18. Teräväinen (Kotkaniemi, Gostisbehere), 32. Teräväinen (Nečas, Kotkaniemi), 36. Gostisbehere (Nečas, Kotkaniemi), 52. Teräväinen (Gostisbehere, Kotkaniemi), 57. Kotkaniemi (Burns, Nečas). Brankári: Andersen – Vasilevskij, strely na bránku: 38:14.

Philadelphia Flyers - Detroit Red Wings 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 27. Deslauriers, 33. N. Cates (Seeler, Ristolainen), 59. Laughton – 5. Perron (Copp). Brankári: Hart – Husso, strely na bránku: 37:26.

Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)
Góly: 13. Theodore (Blueger), 20. Barbašev (Eichel, Marchessault), 28. Smith (Karlsson), 48. Barbašev (Amadio, Hague) – 43. Matheson (Drouin), 49. Belzile (Pezzetta, Edmundson), 49. Harvey-Pinard (Ylönen, Suzuki). Brankári: Quick – Allen, strely na bránku: 28:28.

Arizona Coyotes - New Jersey Devils 4:5 pp (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)
Góly: 11. Maccelli (McBain, Söderström), 37. Kassian (O'Brien, Mackey), 42. Schmaltz (Keller, Välimäki), 58. McBain (Välimäki, Crouse) – 10. Meier (Hamilton, Hughes), 19. Boqvist (Severson, Haula), 25. Severson (Mercer, Haula), 40. Boqvist (Palát), 61. Hischier (Hamilton). Brankári: Ingram – Vaněček, strely na bránku: 29:40.

Colorado Avalanche - Seattle Kraken 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 10. MacKinnon (Lehkonen, Ničuškin), 32. Malgin (Makar, Rodrigues) – 30. Wennberg (Borgen, Schwartz), 58. Tanev (Schwartz), 62. Gourde (Dunn, Beniers). Brankári: Georgijev – Grubauer, strely na bránku: 23:35.

Viac o téme: Tomáš Tatar Tampa Bay Lightning New Jersey Devils Carolina Hurricanes Teuvo Teravainen Jesperi Kotkaniemi