Barcelona urobila veľký krok v boji o ligový titul, Real Madrid však nehádže flintu do žita

Futbalisti Barcelony sa tešia z góluFutbalisti Barcelony sa tešia z gólu Zdroj: SITAP/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Barcelony urobili v nedeľu ďalší dôležitý krok v boji o titul v španielskej La Lige.

S Valenciou si poradili 1:0 napriek polhodinovej početnej nevýhode po vylúčení Ronalda Arauja a náskok na druhý Real Madrid tak navýšili na deväť bodov. Ten len remizoval na pôde Realu Betis 0:0.

O triumfe Barcelony rozhodol už v 15. minúte Raphinha. Po výstavnom centri Sergia Busquetsa si nabehol za obranu a loptu poslal do siete hlavou. Jeho tím mal dobré strelecké tempo celý polčas a súpera podržal brankár Giorgi Mamardašvili. Valencia zahodila príležitosť v 40. minúte, keď Samuel Lino nevyužil zaváhanie brankára Marca-Andreho ter Stegena.

Sergi Roberto sa na Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Domáci mohli ešte zvýšiť z pokutového kopu, ktorý nepremenil v 55. minúte Ferran Torres, keď trafil žrď a o chvíľu neskôr dostal červenú kartu Araujo. Ten stiahol Huga Dura a zabránil mu ísť do úniku. Hostia v 85. minúte neúspešne žiadali o penaltu po súboji Francka Kessieho a Frana Pereza.

Nie sme efektívni

"Nie sme efektívni vpredu a potom trpíme v záverečnej fáze zápasu," uviedol pre agentúru AP tréner domácich Xavi. Ten sledoval duel z tribúny pre kartový trest, ktorý dostal po nečakanej ligovej prehre 0:1 na pôde Almerie.

Jeho mužstvo zvíťazilo napriek absencii viacerých kľúčových hráčov na čele s najlepším strelcom tohto ročníka Robertom Lewandowským. Spolu s Poliakom nehrali pre zranenie aj Ousmane Dembele a Pedri, zatiaľ čo Gavi chýbal pre kartový trest. Ich súper sa nachádza v zóne zostupu a tak isto bol bez viacerých opôr vrátane Edinsona Cavaniho.

Franck Kessie v obkolesení Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

V Seville predviedli elitný výkon obaja brankári. Claudio Bravo aj Thibaut Courtois zlikvidovali niekoľko veľkých príležitostí. V drese hostí nevyužili šance Federico Valverde či Rodrygo, Karim Benzema poslal v 12. minúte hostí do vedenia z priameho kopu. Loptu však tečoval rukou jeho spoluhráč Antonio Rüdiger a gól tak neplatil.

Bude to náročné, ale bojujeme do konca

"Ešte nie je koniec. Bude to náročné, ale bojujeme do konca. Naozaj si myslíme, že máme šancu," povedal po stretnutí stredopoliar Lucas Vazquez.

Dani Ceballos reaguje po Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

Jeho tím bol v nedeľu bez kľúčového Luku Modriča, ktorý si odpykával kartový trest a "biely balet" tak natiahol šnúru zápasov bez triumfu vo všetkých súťažiach na tri. Betis si udržal piate miesto a v tabuľke stráca na štvrtý Real Sociedad San Sebastian štyri body.

Viac o téme: FC Barcelona Valencia CF La Liga