Hrivíkov spoluhráč sa snáď zbláznil: Po inkasovanom góle ho prepadla frustrácia a neovládol sa

Marek Hrivík v drese LeksanduMarek Hrivík v drese Leksandu Zdroj: Twitter/Leksands IF

LEKSAND - Fínsky brankár Kasimir Kaskisuo dostal od vedenia švédskej hokejovej ligy trest na päť zápasov a pokutu 23.750 švédskych korún (2130 eur).

Spoluhráč slovenských hokejistov Petra Cehlárika a Mareka Hrivíka si po záverečnej siréne duelu Leksand - HV71 vybil hnev na rozhodcovi tak, že mu hodil do krku fľašu s vodou.

Leksand viedol v druhej tretine 2:0, ale potom Kaskisuo inkasoval tri góly, vrátane rozhodujúceho v predĺžení. Práve rozhodujúci gól však vyvolal kontroverziu. Úspešný strelec Andy Miele sa ocitol v útočnom pásme v čase, keď v ňom bol aj jeho spoluhráč, ktorý išiel striedať.

Veľmi sa hanbím

"Inkasoval som gól po očividnom porušení počtu hráčov na ľade a ofsajde. Prehrali sme dôležitý zápas a mňa zaplavili emócie a hnev. Ako profesionálny športovec som sa nemal takto správať. Veľmi sa hanbím a ľutujem to. Ospravedlňujem sa rozhodcovi, spoluhráčom, klubu a fanúšikom," povedal Kaskisuo pre aftonbladet.se.

Hlavný rozhodca Thomas Thorsbrink uviedol: "Zápas sa skončil a on hodí po rozhodcovi fľašu? Je smutné to vidieť, zašiel príliš ďaleko. Je to odporný, škaredý čin. Je znepokojujúce, že v tejto sezóne sa hráči častejšie dostali do fyzického kontaktu s rozhodcami."

Viac o téme: Peter Cehlárik Marek Hrivík Leksands IF Kasimir Kaskisuo
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/sdpn
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy