VIDEO I bez opôr išli naplno: Boston opäť padol po predĺžení, Butler ako správny vodca ťahal Miami

Lamar StevensLamar Stevens Zdroj: SITA/AP/Ron Schwane

CLEVELAND - Basketbalisti Bostonu v NBA tretíkrát za sebou prehrali, tentoraz na palubovke Clevelandu 114:118 po predĺžení.

Začínajú tak strácať na najlepšie tímy súťaže Milwaukee a Denver, ktorý zvíťazil 118:113 nad Torontom. Prestrelka bola k videniu v Indianapolise, kde domáci podľahli Philadelphii 143:147. Triumf Sixers riadil 42 bodmi Joel Embiid.

Boston, hrajúci bez svojej hviezdy Jaysona Tatuma, ešte vo štvrtej štvrtine viedol o 14 bodov, lenže potom Cleveland naštartoval nečakaný hrdina Lamar Stevens. Náhradník, ktorý tri štvrtiny sedel na lavičke, priniesol do hry energiu, čiernu prácu a doskoky a výraznou mierou prispel k obratu spolu so 40 bodmi Donovana Mitchella.

40 bodov v podaní Donovana Mitchella

Boston napriek tomu mohol v normálnej hracej dobe vyhrať, no Grant Williams minul sekundu pred koncom oba trestné hody. Stevens trafil v predĺžení kľúčovú trojku a pridal ďalší kôš, Cleveland tak vyhral aj siedme predĺženie v tejto sezóne. Bostonu nestačilo ani 32 bodov, 13 doskokov a 9 asistencií Jaylena Browna.

"Rozhodne by sme nevyhrali, nebyť Lamara Stevensa. Úplne zmenil tón stretnutia svojou fyzičnosťou a nasadením," ocenil náhradníka tréner Clevelandu J.B. Bickerstaff.

V Indianapolise kašľali na obranu

Celkovo 290 bodov ponúkla bitka medzi Indianou a Philadelphiou. Domáci ťahal Tyresa Haliburton so 40 bodmi a 16 asistenciami, lenže mal proti sebe hviezdnu dvojicu Sixers. James Harden s 20 asistenciami zásoboval svojho pivota Embiida, na ktorého nemali Pacers adekvátnu odpoveď. Zvlášť keď si pivot Myles Turner rýchlo nazbieral fauly a vyfauloval sa po 17 minútach na ihrisku.

Embiid tak hádzal 19 trestných hodov, všetky premenil, k tomu pridal 11 úspešných striel z poľa zo 16 pokusov. Tyrese Maxey prispel šiestimi trojkami, čím pomohol Sixers držať krok s hlavnou zbraňou Indiany, ktorou sú práve trojky. Ešte 10 minút pred koncom bol stav vyrovnaný, ale potom hostia odskočili na rozdiel desiatich bodov a náskok si strážili až do konca.

42-bodový MVP kandidát Joel Embiid

"Keď má súper v tíme hráčov, ako sú Embiid a Harden, tak ich ťažko zastavuje. Nám sa to dnes nepodarilo, tak sme prehrali, aj keď sme v útoku hrali veľmi dobre,“ povedal rozohrávač Indiany T.J. McConnell. "Bolo jasné, že vyhrá ten tím, ktorému sa podarí zastaviť viac útokov za sebou. A to sa podarilo Philadelphii. My ich neboli schopní zastaviť viackrát po sebe," dodal Haliburton.

Taktiež Denver sa musel na výhru nad Torontom poriadne nadrieť, pretože ešte minútu pred koncom o bod prehrával. Potom ale dal posledných šesť bodov zápasu z trestných hodov vrátane jedného za vylúčenie Scottieho Barnesa a Nuggets mohli oslavovať výhru. Jamal Murray k nej prispel 24 bodmi, Nikola Jokič mal 17 bodov, 13 doskokov a 9 asistencií.

Atlanta tesne prehrala s Miami 128:130. Český reprezentant Vít Krejčí opäť nedostal od trénera Hawks šancu a sledoval zápas z lavičky náhradníkov. Jeho spoluhráči naposledy viedli 111:110, potom už sa len márne snažili dotiahnuť mierny náskok súpera, ktorého ťahal 26 bodmi Jimmy Butler. Za Atlantu dal Trae Young 25 bodov.

TOP 10 akcií pondelkovej noci:

výsledky - NBA:

Sacramento Kings - New Orleans Pelicans 123:108 (29:32, 30:27, 38:20, 26:29)
najviac bodov: Huerter 25, Sabonis 19 (11 doskokov a 11 asistencií), Mitchell 15 - Ingram 24, Valanciunas 19 (12 doskokov), Murphy 17

Denver Nuggets - Toronto Raptors 118:113 (29:34, 29:27, 25:27, 35:25)
najviac bodov: Murray 24, Porter 20, Gordon 19 - VavVleet 21 (14 asistencií), Siakam 19, Poeltl 18

Miami Heat - Atlanta Hawks 130:128 (30:43, 33:25, 29:28, 38:32)
najviac bodov: Butler 26, Oladipo 22, Martin 21 - Young 25, Murray 23, Bey 17

Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 118:114 pp (26:33, 30:35, 22:24, 31:17 - 9:5)
najviac bodov: Mitchell 40 (11 doskokov), Mobley 25 (17 doskokov), Garland 17 (12 asistencií) - Brown 32 (13 doskokov), Brogdon 24, White 12

Detroit Pistons - Portland Trail Brazers 104:110 (18:31, 33:28, 23:30, 30:21)
najviac bodov: Livers 17, Joseph 14, Burks 13 - Lillard 31 (13 doskokov a 12 asistencií), Grant 26, Reddish 13

Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 143:147 (39:38, 40:40, 35:36, 29:33)
najviac bodov: Haliburton 40 (16 asistencií), Nwora 16, Hield 15 - Embiid 42, Maxey 24, McDaniels 20

Viac o téme: Miami Heat Toronto Raptors Atlanta Hawks Boston Celtics Indiana Pacers Denver Nuggets New Orleans Pelicans Sacramento Kings Jimmy Butler Detroit Pistons Portland Trail Blazers Philadelphia 76ers Cleveland Cavaliers