Súboj najstarších slovenských klubov: V nedeľu Petržalka proti lídrovi ligy!

Kapitán FC Petržalka Juraj PiroskaKapitán FC Petržalka Juraj Piroska Zdroj: FC Petržalka/Martin Gabura

BRATISLAVA - Už počas najbližšieho víkendu privítajú hráči druholigovej FC Petržalka na domácom ihrisku (Marie Curie-Sklodowskej) Tatran Prešov. Bude to súboj dvoch najstarších klubov Slovenska, ktoré vznikli v roku 1898 a na konte majú niekoľko historických úspechov, ktoré zasiahli do dejín slovenského futbalu.

Petržalka si od vzniku prešla rôznymi názvami, okrem Engerau Pressburg to bol aj klub ŠK Petržalka, Spartak Kovosmalt, ZŤS až po Artmediu, ktorá sa v sezóne 2005/06 prekvalifikovala do základnej skupiny Ligy Majstrov, kde si to rozdala s FC Porto, Interom Miláno či škótskym Rangers. V rámci najvyššej ligy pritom Artmedia triumfovala hneď dvakrát (2005,2008). 

Tatran dosiahol na druhé miesto v československej najvyššej lige v rokoch 1965 a 1973. Medzi najvýraznejšie úspechy klubu patrí aj triumf v Slovenskom pohári v roku 1992 a zabudnúť netreba rovnako na to, že tento klub štartoval v slávnych pohároch Intertoto, PVP či Pohári UEFA. Tatran si prešiel v histórii taktiež rôznymi názvami, ako Slávia, Sparta Dukla, TJ Tatran, Tatran Bukóza až po 1.FC Tatran. 

Súboj FC Petržalka vs Galéria fotiek (2) Zdroj: FC Petržalka/Martin Gabura

Prešovčania majú v lige aktuálne najlepšiu formu, keďže zvíťazili v posledných troch zápasoch a sídlia na prvom mieste. Petržalke po nepodarenom vstupe do novej časti sezóny patrí aktuálne až dvanásta pozícia, čo sa pokúsi zmeniť v súboji bývalých ligistov najlepší strelec domácich Haris Harba (6 gólov), ktorý v minulosti pôsobil v najvyššej lige v službách Spartaka Trnava či Zlatých Moraviec. 

Súboj štartuje už najbližšiu nedeľu od 10:30 na štadióne FC Petržalka. 

Viac o téme: Tatran Prešov FC Petržalka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy