Chelsea zabrala v pravej chvíli: Blues ukončili famóznu šnúru Dortmundu a zabojujú o semifinále!

Vpravo hráč Chelsea Enzo Fernandez a hráč Dortmundu Jude Bellingham v súboji o loptuVpravo hráč Chelsea Enzo Fernandez a hráč Dortmundu Jude Bellingham v súboji o loptu Zdroj: TASR/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn sa stali štvrťfinalistami Ligy majstrov. Anglický tím po prehre 0:1 na trávniku Borussie Dortmund zvíťazil v utorňajšej domácej odvete osemfinále nad nemeckým súperom 2:0 po góloch Raheema Sterlinga a Kaia Havertza.

Dortmund pricestoval do Londýna v obdivuhodnej forme, ale bez zranenej brankárskej jednotky Kobela. Namiesto neho dostal šancu Meyer. Domácim chýbali okrem dlhodobo zranených hráčov aj potrestaný stredopoliar Mount a stopér Silva, ktorého nepustili do hry problémy s kolenom.

Zápas sa začal s desaťminútovým oneskorením, pretože autobus s výpravou nemeckého tímu uviazol v zápche a dorazil na štadión neskôr.

V 8. minúte sa ocitol za hosťujúcou defenzívou Havertz, ale jemne postrčený Canom nezakončil presne. Neskôr sa technickým obstrelením múru z priameho kopu prezentoval Reus, Arrizabalaga mu prekazil radosť bravúrnym zákrokom. Hráči Borussie vysokým percentom držania lopty dlho držali súpera na dištanc, záver polčasu však patril "The Blues".

V 39. minúte po akcii Sterlinga skóroval Havertz, ale jeho zásah neplatil pre ofsajd. V 43. minúte sa už Chelsea podarilo zmazať manko z prvého zápasu. Vnútri šestnástky síce Sterling z prvej zluftoval loptu, no vinou tieňového bránenia súperových obrancov dostal šancu na reparát a strelou pod brvno ho zložil ukážkovo - 1:0.

Fanúšikovia zapálili svetlice pred Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Alastair Grant

Krátko po prestávke bol v akcii VAR, ktorého pozornosti neunikla Wolfova hra rukou vo vlastnej šestnástke. Havertz poslal loptu z bieleho bodu iba do žrde, hráči Borussie však predčasne vbehli do šestnástky a situácia sa opakovala, tentoraz s úspešným zakončením útočníka Chelsea - 2:0.

Dortmund sa ocitol v situácii, keď musel na predĺženie aspoň raz skórovať. V 58. minúte bol k tomu po akcii Hallera blízko Bellingham, lenže vo vyloženej šanci netrafil bránu. Po hodine hry brankár Chelsea predviedol reflexívny zákrok po strele Wolfa a neujal sa ani krížny pokus Süleho. Dortmund zaznamenal prvú prehru v súťažnom zápase od 11. novembra, po ktorej sa jeho účinkovanie v LM skončilo.

Chelsea Londýn - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)
Góly: 43. Sterling, 53. Havertz (z 11 m), ŽK: Arrizabalaga, Fernandez, Chilwell, Cucurella - Süle, Wolf, Bellingham. Rozhodca: Makkelie (Hol.)
/prvý zápas 0:1, postúpila Chelsea Londýn/

Chelsea: Arrizabalaga - Fofana, Koulibaly, Cucurella - James, Kovačič (83. Pulisic), Fernandez (87. Zakaria), Chilwell - Sterling (83. Loftus-Cheek), Havertz, Joao Felix (67. Gallagher)

Dortmund: Meyer - Wolf, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro - Can - Brandt (5. Reyna), Bellingham, Özcan (64. Bynoe-Gittens), Reus - Haller (77. Malen)

Viac o téme: Chelsea Londýn Borussia Dortmund Raheem Sterling Kai Havertz