Opovážlivý šialenec z tribún už dolietal: Fanúšik si môže spytovať svedomie vo väzení

Brankár Marko Dimitrovič počas napadnutia nespratným fanúšikomBrankár Marko Dimitrovič počas napadnutia nespratným fanúšikom Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

EINDHOVEN - Futbalový fanúšik, ktorý pri februárovom stretnutí Európskej ligy medzi Eindhovenom a Sevillou vbehol na trávnik a napadol gólmana španielskeho tímu, bol dnes odsúdený na dva mesiace do väzenia.

Dvadsaťročného muža odsúdili nielen za to, že udrel srbského brankára Marka Dmitroviča do tváre, ale tiež za porušenie zákazu vstupu na štadión od národného futbalového zväzu.

Muž, ktorý bol podľa vyšetrovateľov pod vplyvom alkoholu, sa dostal na trávnik v závere stretnutia 23. februára. Dmitroviča udrel do tváre, urastený srbský brankár ale neutrpel zranenie, votrelca spacifikoval a držal ho na zemi až do chvíle, keď si ho odviedli usporiadatelia.

Futbalový chuligán sa dostal na Philips Stadium na lístok, ktorý mu kúpil kamarát. On sám mal totiž zákaz vstupu na štadión aj do oblasti okolo neho. Súd navyše pripomenul, že už v roku 2021 bol dvakrát odsúdený za prečiny súvisiace s futbalom. K dvojmesačnému trestu väzenia teraz dostal mladík ďalší mesiac podmienečne. Sudca vzal do úvahy, že po incidente bol muž prepustený z práce a vyhodený z fanklubu.

UEFA začala s Eindhovenom disciplinárne konanie a holandský klub, ktorý so Sevillou dvojzápas o postup do osemfinále prehral 2:3, pravdepodobne neminie trest. Vedenie PSV odsúdilo čin fanúšika a generálny manažér Marcel Brands uviedol, že klub bude diskutovať o tom, ako lepšie vymáhať dodržiavanie zákazu vstupu na štadión.

Viac o téme: Sevilla FC PSV Eindhoven Marko Dimitrovič
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy