S týmto naozaj nikto nepočítal: Šampión Oktagonu skončil v rukách polície!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

TBILISI - Šampión česko-slovenskej organizácie zmiešaných bojových umení Oktagon Maté Sanikidze z Gruzínska bol v utorok v Tbilisi zatknutý na demonštrácii prívržencov opozície, ktorá bola zvolaná pred sídlo parlamentu ako pokračovanie protestu proti kontroverznému návrhu zákona o zahraničných agentoch.

O jeho zadržaní a následnom uväznení informovala na sociálnych sieťach zápasníkova manželka. Sanikidze bol ešte minulý týždeň v Ostrave, kde sa zúčastnil na tlačovej konferencii Oktagonu pred ďalšími titulovými zápasmi. Dvadsaťštyriročný bojovník by mal 29. apríla v Bratislave obhajovať pás šampióna v pérovej váhe proti Holanďanovi Losenemu Keitovi.

O Sanikidzeho zatknutí informoval aj manažér sociálnych médií Giorgi Kokiašvili, ktorý zápasníkovi v Ostrave tlmočil. "Maté je hrdina nášho národa. Som na neho veľmi pyšný a rozhodne stojím za ním," uviedol Kokiašvili na instagrame.

Situáciou sa zaoberá vedenie Oktagonu. "O situácii vieme už od rána. Prvé informácie o tom, čo sa deje, sme mali už okolo piatej," napísal jeden zo spolumajiteľov organizácie Pavol Neruda v tlačovej správe. "Sme v kontakte s jeho ženou, tímom i manažmentom a budeme sa, s ohľadom na naše možnosti, v maximálnej možnej miere snažiť pomôcť," doplnil.

Sanikidzeho rodinu podporí Oktagon aj finančne. "Verím, že čoskoro budeme mať viac informácií a hneď, ako ho prepustia, sa s Matém spojíme a ponúkneme mu pomocnú ruku vo všetkých oblastiach, kde bude potrebovať. Je potrebné podporovať ľudí, ktorí bojujú za správnu vec, a byť spolu na rovnakej lodi. Maté Sanikidze reprezentuje hodnoty, ktoré sú vlastné aj nám, a aj preto si zaslúži pomoc a podporu od nás i od našich fanúšikov," dodal Neruda.

Gruzínci v metropole demonštrovali proti prijatiu zákona, ktorý podľa nich v prípade prijatia posunie krajinu k autoritárskemu režimu po vzore Ruska. Na protestoch sa zúčastnili tisícky ľudí a polícia zadržala 66 demonštrantov, ktorým hrozí postih za výtržnosti a neuposlúchnutie pokynov polície, uviedlo ministerstvo vnútra.

Viac o téme: Gruzínsko Maté Sanikidze
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy