Kuriozita v českej hokejovej extralige: Zápas predčasne ukončila rolba

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

OLOMOUC - Duel Olomouc - Karlove Vary prerušili po prvej tretine za stavu 2:0 pre problémy s ľadom, keď na ňom rolba vytvorila ryhu. Nasledovalo niekoľko kontrol hracej plochy a po vyše dvoch hodinách padol verdikt zo strany rozhodcov, že duel nie je možné dohrať.

Hokejisti Třinca vstúpili víťazne do predkola play off českej extraligy. V stredajšom prvom zápase zdolali Litvínov 3:1 aj vďaka bodom slovenských legionárov.

Vladimír Dravecký otvoril v 26. minúte skóre duelu, Miloš Roman a Tomáš Marcinko si v drese Třinca pripísali bod za asistenciu. V hosťujúcom tíme skóroval Andrej Kudrna, ktorému na presný zásah prihral Matúš Sukeľ. Druhý zápas je opäť v Třinci na programe vo štvrtok.

Brno zdolalo Mladú Boleslav 4:2. Gólom a asistenciou sa na triumfe Komety podieľal slovenský útočník Kristián Pospíšil.

predkolo play off českej extraligy - 1. zápasy /na 3 víťazstvá/:

Třinec - Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 26. DRAVECKÝ, 47. Kurovský (ROMAN), 60. Růžička (MARCINKO) – 39. KUDRNA (SUKEĽ)
/stav série 1:0/

Liberec - Plzeň 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 2. Rychlovský (IVAN), 7. Filippi, 25. Rychlovský, 50. Najman – 53. Rekonen (HOLEŠINSKÝ)

Olomouc - Karlove Vary 2:0 po 1. tretine - zápas nedohrali pre problémy s ľadom
Góly: 1. KUSKO, 12. Musil

Kometa Brno - Mladá Boleslav 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Góly: 32. Holík, 38. POSPÍŠIL, 40. Kundrátek, 45. Flek (POSPÍŠIL) – 31. Šťastný (LANTOŠI), 44. LUNTER

Viac o téme: Olomouc Karlove Vary