Kristián Pospíšil opäť pil krv! Žiadna kamarátska debata, priznáva spoluhráč z reprezentácie

Adam Jánošík v drese BK Mladá BoleslavAdam Jánošík v drese BK Mladá Boleslav Zdroj: Profimedia

BRNO - Podľa slovenského obrancu mladoboleslavských hokejistov Adama Jánošíka bude séria predkola play off hokejovej extraligy s Kometou Brno vyhrotená podobne ako včerajší prvý zápas, ktorý domáci vyhrali 4:2.

"Hrá sa o všetko a nikto nikomu nič nedaruje," povedal novinárom po stretnutí. Pritom počas neho sa zdalo, že jeho debata s kolegom zo slovenskej reprezentácie Kristiánom Pospíšilom na ľade pred jedným vhadzovaním nesie znaky priateľskej debaty.

Opak bol však pravdou

"V priateľskom duchu nebude v týchto zápasoch vôbec nič," odmietol kamarátsky tón pri výmene slov s hráčom, ktorý hosťom pil krv zo všetkých najviac.

"Odohrali sme spolu veľa zápasov, je to výborný hráč a nikomu nič nedaruje. Je výbušnejší, čo sa o ňom vie, ale na detaily sa opýtajte jeho, má jednoducho taký štýl hry. Uvidíme, ako to bude fungovať ďalej," povedal 30-ročný bek na konto hokejistu, ktorý dnes jeden gól dal, na jeden prihral a odsedel si tiež osem minút na trestnej lavici.

Kristián Pospíšil v službách Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Kometa aj vďaka Pospíšilovmu entuziazmu a prístupu dotiahla duel do víťazného konca. "Hrala dobre, musíme si s tým ďalší deň poradiť. Podľa mňa to bol vyrovnaný zápas, v ktorom sme si prvý gól dali sami a potom rozhodli presilovky. Neboli sme horším tímom," hodnotil Jánošík duel.

Každý hrá o všetko

Jeho záver sa trochu zvrtol, diváci videli veľa šarvátok aj boxerské vložky. "Každý hrá o všetko, nedáme si nič zadarmo a chceme bojovať jeden za druhého," vyzdvihol bojovného ducha Jánošík.

Obranca Stredočechov nesúhlasí s tým, že Brno je v sérii outsiderom, ako pred prvým duelom naznačoval jeho tréner Patrik Martinec.

"Veď v tabuľke skončili pred nami, začínajú sériu doma. Aby postúpili, musia nás trikrát poraziť. Ale ja verím, že ďalší bodík pridáme vo štvrtok my. Len si musíme postrážiť disciplínu, dnes sme dvakrát boli vylúčení za šesť hráčov na ľade a Brno dvakrát udrelo v presilovkách," naznačil Jánošík, kadiaľ by mohla viesť cesta k úspechu vo štvrtkovom zápase, ktorý sa začína v Brne o 18:00.

Viac o téme: Kometa Brno BK Mladá Boleslav Adam Jánošík Kristián Pospíšil
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy